Bovska się rozbiera i maluje

Ostatnie tygodnie to dla Bovskiej prawdziwy maraton.

Bovska opublikowała teledysk do piosenki “XYZ”.

Dosłownie chwilę temu, 5 października, ukazał się trzeci studyjny album Bovskiej zatytułowany “Kęsy”. Premierze albumu towarzyszyła premiera singla o tym samym tytule. W międzyczasie artystka zagrała i wyśpiewała główną rolę w pierwszej w Polsce telewizyjnej reklamie na żywo, zagrała promocyjny koncert, który był ogólnodostępny w postaci streamingu na kilku platformach równolegle oraz wyruszyła w ogólnopolską klubową trasę koncertową. Nie minęły nawet dwa tygodnie a Bovska prezentuje kolejną odsłonę “Kęsów” w postaci wideo do utworu “XYZ”.

▸ Przeczytaj również: Stoicka piosenka Zaz (posłuchaj singla “Qué vendrá”)

“XYZ”, po ostro-słodkiej “Kimchi” i energetycznych tytułowych “Kęsach”, pokazuje album ze spokojniejszej, bardziej zmysłowej strony. Teledysk ilustrujący utwór został stworzony przez duet reżysersko-operatorski Toma i Dorotę Miko. Produkcja została zrealizowana w bardzo kameralnym gronie a główną rolę – obok Bovskiej i Bartosza Porczyka – grają tu emocje.

– Plan teledysku był dla nas ogromnym wyzwaniem ze względu na temperaturę. Kręciliśmy go w 40-stopniowym upale na poddaszu mieszkania mojej serdeczniej koleżanki – skrzypaczki i rzeźbiarki mówi Bovska.

– Wnętrze urzekło nas swoim klimatem od samego początku. Scenografię zrealizowały dwie studentki ASP – Zula Poznańska i Marta Piotrowska, jednak duża część tejże, w tym większość widocznych na zdjęciach obrazów, jest mojego autorstwa. Obraz, który ujawnia się w finale klipu został namalowany przeze mnie bezpośrednio na planie zdjęciowym.

“XYZ” oraz wszystkie pozostałe utwory z płyty “Kęsy” można usłyszeć na żywo podczas ogólnopolskiej trasy koncertowej, w ramach której Bovska odwiedzi następujące miasta:

14.10.2018 – Bezsenność, Wrocław
18.10.2018 – Forty Kleparz, Kraków
20.10.2018 – Tama, Poznań
21.10.2018 – Teatr Variete Muza, Koszalin
26.10.2018 – ZOK Hydrozagadka, Zielona Góra
27.10.2018 – Soda Underground Stage, Łódź
09.11.2018 – Dom Kultury, Lublin
10.11.2018 – Królestwo, Katowice
16.11.2018 – Gwint, Białystok
23.11.2018 – K4, Szczecin
24.11.2018 – Sfinks700, Sopot
25.11.2018 – Niebo, Warszawa

▸ Przeczytaj również: Charli XCX i Troye Sivan na Titanicu jak Kate Winslet i Leonardo DiCaprio

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!