11 grudnia odbędzie się premiera DVD z fantastycznym koncertem formacji Włodek Pawlik Trio, zarejestrowanym w maju 2015 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Koncert odbył się z okazji premiery płyty „America”. Na scenie trzech wyjątkowych muzyków, laureatów Grammy – Włodek Pawlik, Pawła Pańta i Cezary Konrad.

Ten w pełni profesjonalnie zarejestrowany koncert ukazuje nam bogactwo wyobraźni muzycznej lidera i jego muzycznych partnerów.

O samej płycie America, Włodek Pawlik opowiada: „Ten album jest efektem moich muzycznych fascynacji, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich trzech dekad.

Na tej płycie nie ograniczyliśmy się więc do typowych jazzowych kompozycji. Poza utworami napisanymi w różnym czasie – lecz do tej pory nigdy nie nagranymi – przełożyliśmy na język naszego tria ulubione motywy z filmów, do których wcześniej stworzyłem ścieżki dźwiękowe tj. “Wrony” Doroty Kędzierzawskiej, czy “Rewersu” Borysa Lankosza.

Ta płyta to także hołd oddany, wielkim polskim pianistom/kompozytorom/patriotom tj. Chopinowi oraz Paderewskiemu – nagrywając jazzowe transkrypcje ich muzyki, chciałem podkreślić jak wielką rolę odegrała ich twórczość w moim życiu.”

ZOBACZ TELEDYSK
WŁODEK PAWLIK TRIO – AMERICA

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!