Whisky legendarnego zespołu Scorpions dotarła do Polski (ZDJĘCIA)

Scorpions
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Niemiecka legenda rocka, zespół Scorpions, połączył siły z uznaną szwedzką destylarnią Mackmyra. Efektem nawiązanej współpracy jest premiera wyjątkowego trunku – Scorpions Rock´n Roll Star Single Malt Whisky Cherry Cask. Alkohol dostępny jest już w Polsce.

Założony w Hanowerze w 1965 roku przez charyzmatycznego gitarzystę Rudolfa Schenkera zespół Scorpions wydał dotychczas 18 albumów studyjnych. W latach 80-tych, dzięki takim klasykom jak: „Blackout”, „Animal Magnetism” czy „Love at first sting”, kapela zyskała rozgłos i popularność we wszystkich zakątkach globu.

Dziś grupa pod wodzą charakterystycznego i łatwo rozpoznawalnego głosu Klausa Meine, razem z Schenkerem, gitarzystą Matthiasem Jabsem, perkusistą Mikkey’m Dee i polskim basistą Pawłem Mąciwodą ciągle stanowi prawdziwą siłę w świecie heavy rocka.

▸ Przeczytaj również: Joanna Kulig doprowadza do szału Macieja Musiała

Od niedawna relacje słynnej kapeli ze Szwecją nie są widoczne jedynie za sprawą pochodzącego z Göteborga perkusisty Mikkey’ego Dee. Współpraca z destylarnią Mackmyra poskutkowała premierą wyjątkowego trunku sygnowanego nazwą zespołu. Scorpions Rock´n Roll Star Single Malt Whisky Cherry Cask to whisky starzona w beczkach po Bourbonie, jak i w beczkach po sherry Oloroso, dodatkowo finiszowana w beczkach po słodkim, niemieckim winie wiśniowym. Swoisty mariaż wpływów niemieckiej „wiśniówki” oraz szwedzkiego rzemiosła whisky zaowocował stworzeniem unikalnego alkoholu, gdzie dodatkową wiśniową słodycz doskonale uzupełnia wanilia oraz smaki orzechowo-maślane.

Zespół od dawna oczekiwał na finalny rezultat współpracy z destylarnią Mackmyra.

– Wreszcie, mamy naszą własną Whisky dostępną na rynku ….to wspaniałe! Ta konkretna whisky bierze swoją dojrzałą perfekcję z niezwykłych beczek po słodkim niemieckim winie wiśniowym. Wszyscy mamy nadzieję, że będzie Państwu smakować, tak jak muzyka Scorpions – od pierwszego użądlenia – tak muzycy skomentowali swój trunek.

Co ciekawe, wszyscy członkowie kapeli aktywnie uczestniczyli w procesie produkcji whisky.

– Wspaniale się z nimi pracowało! Klaus, Rudolf, Matthias, Mickey i Paweł byli bardzo mili i zainteresowani procesem. Wydaje mi się, że udało nam się stworzyć gładką whisky ze wspaniałym aromatem owoców, wanilii i słodyczy oraz delikatnych nut maślanych, muskających podniebienie. Fakt, że otrzymaliśmy finisz zarówno wiśni jak i sherry nadaje whisky idealną harmonię – powiedziała Angela D’Orazio, master distiller w destylarni Mackmyra.

▸ Przeczytaj również: MØ zapowiada “Blur” z Markiem Fosterem z Foster the People

Whisky dostępna jest w butelkach o pojemności 0,7 litra. Jej wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma Tudor House (www.tudor-house.pl). Produkt można kupić m.in. w sieci sklepów Ballantines (www.sklep-ballantines.pl).

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie