Prywatna wojna Annie Lennox z Eurythmics

Annie Lennox przygotował piosenkę na potrzeby filmu “A Private War” z Rosamund Pike w roli głównej. Dla znanej z Eurythmics piosenkarki to pierwsza oryginalna piosenka od 2010 roku.

– Napisanie tej kompozycji to dla mnie nie tylko hołd dla Marii Colvin, ale także przesłanie prawdy do władzy – mówi Annie Lennox.

– Prawdy, którą Maria Colvin chciała przekazywać całe swoje życie – dodaje gwiazda.

▸ Przeczytaj również: Marta Gałuszewska powraca z utworem „Givin’ You Up”

“A Private War” to historia amerykańskiej dziennikarki Marie Colvin, która od 1985 roku pracowała dla brytyjskiej gazety “The Sunday Times”. Kobieta specjalizowała się w korespondencjach wojennych.

Pracowała m.in. podczas konfliktów w Czeczeni, Kosowie, Sierra Leone, Zimbabwe czy Sri Lance. Właśnie podczas pracy na Sri Lance w 2001 roku straciła oko. Od tego czasu chodziła z opaską. Zginęła w 2012 roku, gdy bez zgody rządu syryjskiego udała się do Hims podczas walk o miasto. Razem z nią zginał także francuski fotograf Rémi Ochlik.

W roli głównej występuje Rosamund Pike. Jamie Dornan gra Paula Conroya, dziennikarza, który został ranny podczas ataku, w którym zginęła Marie Colvin. W filmie grają także Stanley Tucci i Tom Hollander.

Za reżyserię odpowiada Matthew Heineman.

Ostanie wydawnictwo Annie Lennox to płyta z coverami “Nostalgia” z 2014 roku.

▸ Przeczytaj również: Afromental wracają do “Korzeni”

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie