MUZOTAKTKsiążki muzyczneDavid Ritz - Respect. Życie Arethy Franklin

David Ritz – Respect. Życie Arethy Franklin
D

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Monumentalna, nieocenzurowana biografia Arethy Franklin stworzona przez jednego z najbardziej znanych biografów świata muzyki.

David Ritz przygotowywał się do napisana tej książki niemal czterdzieści lat. Prowadził długie rozmowy z gwiazdą, jej rodzeństwem i współpracownikami. Dzięki temu powstała jedyna pełna, a przede wszystkim odbrązowiona opowieść o królowej soulu. Za maską diwy XX wieku dostrzegamy opuszczoną córkę, nastoletnią matkę, kobietę zmagającą się z uzależnieniami i zmianami nastroju oraz piosenkarkę ponad wszystko pragnącą sławy, raz za razem uparcie i mimo kłopotów odnajdującą drogę do zwycięstwa. To także obraz środowiska gospel, soulu czy R’n’B, o którym opowiadają między innymi Smokey Robinson, Ray Charles, Luther Vandross, Jerry Wexler, B.B. King.

REKLAMA

W 2014 roku magazyn „Rolling Stone” uznał Respect za jedną z najlepszych książek muzycznych.

Ta książka przewyższa klasyczne już dzieło Davida Ritza o Marvinie Gaye’u. “Respect” będą czytały następne pokolenia pragnące zrozumieć naszą kulturę muzyczną. Ritz zasługuje na nagrodę za całokształt swojej pracy – najpełniejszą soulową kronikę muzyki amerykańskiej.
– Charles Keil

Materiały promocyjne partnera

Monumentalna biografia największej soulowej wokalistki napisana przez wielkiego Davida Ritza, powiernika całego pokolenia gwiazd soulu. […] To jest gość. A to jest TA książka.
– Joel Selvin

Ritz opowiada historię geniuszu, niedostosowania i ślepej ambicji, opisuje świat triumfów i tragedii o niemal mitycznych rozmiarach. Doskonale czyta się tę naprawdę heroiczną biografię – szczerą, czułą, pozbawioną tematów tabu.
– Ben Sidran

Tytuł oryginalny: Respect: The Life of Aretha Franklin
Tłumaczenie: Dobromiła Jankowska
Autorzy okładek: Agnieszka Pasierska/Pracownia Papierówka
Data premiery: 26 sierpnia 2015
Rodzaj okładki: twarda
Wymiary: 133 mm × 215 mm
Liczba stron: 536
ISBN:978-83-8049-126-7

Wydawca: Wydawnictwo Czarne
Data premiery: 26.08.2015

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA