Eurowizja Junior 2019 po raz pierwszy w Polsce!

Wszystko dzięki wygranej Roksany Węgiel, która podbiła serca Europejczyków piosenką „Anyone I Want To Be”.

Oceń jako pierwszy!

Polska organizatorem Eurowizji Junior 2019! Konkurs po raz pierwszy odbędzie się w naszym kraju. 

Eurowizja Junior po raz pierwszy odbędzie się w Polsce!

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu TVP, polska aplikacja do organizacji Eurowizji Junior 2019 została najwyżej oceniona przez komisję EBU. Jon Ola Sand, dyrektor EBU ds. Wydarzeń Telewizyjnych, powiedział:

“Jesteśmy zachwyceni tym, że możemy ogłosić Polskę jako gospodarza najbliższej imprezy, a TVP jako oficjalnego nadawcę Eurowizji Junior 2019. Przy tej okazji ponownie chciałem pogratulować Roksanie Węgiel jej spektakularnego zwycięstwa w tegorocznym konkursie. To zawsze ekscytujące, kiedy konkurs trafia do państwa, które debiutuje w roli gospodarza. Z niecierpliwością czekamy na wizję jaką zaprezentuje Telewizja Polska przy organizacji tego wydarzenia!”

▸ Przeczytaj również: Katy Perry gra w Final Fantasy (WIDEO)

Jacek Kurski, prezes TVP, powiedział: – Od początku powtarzałem, że Telewizja Polska jest gotowa podjąć się tego wyzwania. Jesteśmy przygotowani organizacyjnie, ale także kreatywnie i jestem przekonany, że Eurowizja Junior w 2019 roku zostanie zapamiętana na lata – podobnie jak niesamowity występ Roksany Węgiel, który na pewno przejdzie do historii konkursu. Jednak od dziś nie patrzymy w przeszłość, skupiamy się tylko na ciężkiej pracy, żeby olśnić publiczność w 2019 r. dokładnie tak jak zrobiła to Roksana w Mińsku. Telewizja Polska to zespół wspaniałych, kreatywnych ludzi, którzy kochają nowe wyzwania, a to jest jedno z najciekawszych przed jakimi stanęli. 

W tym roku Eurowizja Junior odbyła się w Mińsku.

▸ Przeczytaj również: Najpopularniejsze polskie świąteczne piosenki – Top10!

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie