Queen: Bohemian Rhapsody najpopularniejszą piosenką XX wieku w streamingu

Queen Bohemian Rhapsody najpopularniejszą piosenką XX wieku w serwisach cyfrowych
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Piosenka „Bohemian Rhapsody” Queen cieszy się największą popularnością w serwisach cyfrowych spośród wszystkich utworów nagranych w XX wieku. Kultowy kawałek ma ponad 1,6 miliarda odtworzeń m.in. w Spotify, Apple Music czy YouTube.

Przypomnijmy, że piosenka zespołu Queen pt. „Bohemian Rhapsody” zadebiutowała w 1975 roku na albumie „A Night At The Opera”.

▸ Przeczytaj również: Katy Perry gra w Final Fantasy (WIDEO)

Piosenka regularnie pojawia się w zestawieniach najwybitniejszych utworów wszech czasów.

Niedawno popularność kawałka znów wzrosła, a wszystko za sprawą filmu opowiadającego historię lidera Queen, „Bohemian Rhapsody”.

W rolę Freddie’ego Mercury’ego wcielił się Rami Malek. Zaledwie w ciągu pięciu tygodni obraz stał się najbardziej kasowym biograficznym filmem muzycznym.

Brian May, założyciel i gitarzysta Queen, w specjalnym oświadczeniu przyznał: 

“Rzeka muzyki rockowej przekształciła się w strumień! Bardzo się cieszę, że nasza muzyka wciąż płynie z maksymalnymi możliwościami!” 

Lucian Grainge, prezes Universal Music Group, dodaje: „Bohemian Rhapsody” to jedna z najlepszych piosenek jednego z najważniejszych zespołów na świecie. Jesteśmy bardzo dumni, że reprezentujemy Queen oraz że muzyka tego zespołu wciąż inspiruje kolejne pokolenia fanów z całego świata.

▸ Przeczytaj również: Najpopularniejsze polskie świąteczne piosenki – Top10!

PRESS RELEASE: QUEEN’S ICONIC “BOHEMIAN RHAPSODY” becomes the Most-streamed Song from the 20th Century. READ MORE: https://bit.ly/2UytNRJ

Publicerat av Brian May Måndag 10 december 2018

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie