11 grudnia 2015 nakładem wydawnictwa Winylowo Records ukaże się piąty album zespołu Bruno Schulz zatytułowany “Imperium”.

Płyta CD będzie dostępna od najbliższego piątku, tj. 11.12.2015  na winylowo.com, a później w innych sklepach muzycznych.

Materiał zarejestrowany został w łódzkim Hasselhoff Studio.

Pierwszym singlem z albumu, który trafił do rozgłośni radiowych jest utwór “Horyzont”.

Teledysk do został zrealizowany przez Kubę Romanowicza.

Zespół Bruno Schulz został założony wiosną 2003. W 2007 zadebiutowali płytą Ekspresje, depresje, euforie (Luna Music). Singiel Gdy więdną kwiaty znalazł się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Radia Bis – Mocna Trzydziestka. Zyskał również sporą popularność w wielu rozgłośniach radiowych w Polsce. Magazyn Teraz Rock uznał Ekspresje, depresje, euforie za jedną z trzech najlepszych polskich płyt wiosny 2007 roku. Przychylne recenzje pojawiły się także w miesięczniku Machina oraz w internetowych serwisach muzycznych. Teledysk autorstwa Remigiusza Wojaczka emitowany był w programach Telewizji Polskiej oraz w stacjach muzycznych i kulturalnych. W czerwcu 2007 roku zespół zagrał na Open’er Festival w Gdyni.

Pod koniec 2008 roku muzycy podpisali kontrakt fonograficzny z wytwórnią S.P. Records, w konsekwencji, w lutym, 2009 roku ukazała się druga płyta zatytułowana Europa wschodnia. Europa wschodnia została wysoko oceniona przez krytykę i słuchaczy.

Rok po ostatnim wydawnictwie nakładem S.P. Records ukazała się trzecia publikacja – Nowy Lepszy Człowiek. Materiał zarejestrowano w Manximum Records Studio w Łodzi. Realizacją dźwięku zajął się Michał Marciniak, a miksem i masteringiem Tomasz Bonarowski. Pierwszym singlem z płyty był utwór “Szybki świat”.

16 lutego 2013 nakładem wydawnictwa Fonografika ukazała się czwarta płyta zespołu Bruno Schulz pt. “Wyspa”. Materiał zarejestrowany został w Hasselhoff studio w Łodzi. Producentem i realizatorem nagrań jest Paweł Cieślak. Pierwszy singel pt. Z bliska dotarł do 2. miejsca listy przebojów Radia Eska Rock. Teledysk do utworu Z bliska emitowany jest m.in. na antenie TVP Kultura, Kino Polska Muzyka i innych stacji telewizyjnych. We wrześniu 2013 do rozgłośni trafił drugi singiel z płyty pt. Nawet z Tobą. 7 marca 2014 r. “Wyspa” otrzymała tytuł Łódzkiej Płyty Roku 2013 w plebiscycie “Gazety Co Jest Grane”.

ZOBACZ TELEDYSK
BRUNO SCHULZ – HORYZONT

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!