Zaczęły się zdjęcia do musicalu “Koty” z Taylor Swift i Jasonem Derulo

Taylor Swift
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Tom Hooper rozpoczął w Londynie zdjęcia do musicalu “Koty” z Taylor Swift i Jasonem Derulo.

Oprócz piosenkarzy w musicalu pojawią się także aktorzy Judi Dench (Deutronomy), Idris Elba (Macavity (w polskiej wersji nazywał się Makiavel)), Ian McKellen oraz Rebel Wilson ((Plameczka Pac), pisenkarko-aktorka Jennifer Hudson (Grizabella), komik James Corden oraz tancerka The Royal Ballet Francesca Hayward (Wiktoria).

▸ Przeczytaj również: Katy Perry gra w Final Fantasy (WIDEO)

Za choreografie odpowiada Andy Blankenbuehler, który jest już za pan brat z “Kotami”, gdyż pracował przy wersji scenicznej na Broadwayu.

“Koty” to musical Andrew Lloyda Webbera z 1981 roku. Teksty piosenek napisał Trevor Nunn wykorzystując wiersze T.S. Eliota, pochodzące głównie z tomu poezji “Old Possum’s Book of Practical Cats”. Najpierw musical wystawiono na West Endzie, a następnie na Broadwayu. Spektakl londyński grano przez 21 lat, nowojorski 18 lat. Niedawno pojawiły się odświeżone wersje musicalu na obu scenach. W Polsce spektakl pokazywał Teatr Muzyczny “Roma”.

▸ Przeczytaj również: Najpopularniejsze polskie świąteczne piosenki – Top10!

Za reżyserię odpowiada Tom Hooper, który ma na koncie filmy “Jak zostać królem” czy “Dziewczyna z portretu”. Scenariusz napisał Lee Hall. 

Film trafi do kin 20 grudnia 2019 roku.

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie