“Bohemian Rhapsody” muzycznym filmem numer 1

Queen Bohemian Rhapsody najpopularniejszą piosenką XX wieku w serwisach cyfrowych
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

“Bohemian Rhapsody” to najbardziej dochodowy muzyczny film w historii.

Niedawno piosenka “Bohemian Rhapsody” została najczęściej pobieraną cyfrowo kompozycją z XX wieku.

▸ Przeczytaj również: Katy Perry gra w Final Fantasy (WIDEO)

Teraz film “Bohemian Rhapsody” pobił inny rekord. Stał się mianowicie najbardziej dochodową muzyczną produkcją w historii. Wcześniej rekord należał do musicalu “Mamma Mia”. Jeśli chodzi o stricte muzyczne biografie najwyżej do tej pory znajdował się film “Straight Outta Compton” opowiadający o grupie N.W.A.

▸ Przeczytaj również: Najpopularniejsze polskie świąteczne piosenki – Top10!

W roli głównej w “Bohemian Rhapsody” występuje znany z serialu “Mr. Robot”, Rami Malek. Partnerują mu Ben Hardy (jako Roger Taylor), Gwilym Lee (jako Brian May) i Joe Mazzello (jako John Deacon). Udział potwierdzili także Mike Myers, Lucy Boynton, Allen Leech, Aaron McCusker i Aidan Gillen.

Akcja filmu skupia się na okresie od założenia legendarnego zespołu, aż do koncertu Live Aid w 1985 roku. 

Queen to legendarny zespół rockowy, mający na koncie ponadczasowe hity jak “Bohemian Rhapsody”, “We Are The Champions”, “Under Pressure”, “Radio Ga Ga”, “A Kind Of Magic”, “I Want It All” czy “Innuendo”. Freddie Mercury, uważany za jednego z najwybitniejszych rockowych wokalistów, zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku powikłań związanych z AIDS.

▸ Przeczytaj również: Miley Cyrus przerabia Johna Lennona

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie