Wojciech Hoffmann zagra w Staszowie!

Już w najbliższy czwartek, 19 marca, w Staszowskim Ośrodku Kultury – oczywiście w Staszowie – materiał ze swej najnowszej płyty będzie promował na żywo jeden z najwybitniejszych gitarzystów w historii polskiej muzyki rockowej – Wojciech Hoffmann. Wojciech Hoffmann, ponad 40 lat na scenie, w tym 35 lat z TURBO. Jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich gitarzystów wszech czasów. Lider legendarnej formacji metalowej TURBO, ale także autor instrumentalnej muzyki gitarowej. W 2004r. światło dzienne ujrzał jego pierwszy solowy album “Drzewa”, który został bardzo dobrze przyjęty przez miłośników rockowej gitary. Ponowne wznowienie tego wydawnictwa przez Kubicki Entertainment miało miejsce w 2011r. Hoffmann odbył szereg tras promujących jego solowe dokonania, grając przed takimi Artystami, jak Tony MacAlpine, czy Neil Zaza.

1 lutego 2015r., w dniu 60. urodzin Wojtka ukazała się jego druga solowa płyta “Behind The Windows”. W nagraniach udział wzięli m.in. Grzegorz Skawiński, Leszek Cichonski, Neil Zaza, atma anur, Rafal Rafal “Rasta” Piotrowski – Decapitated, Sławek Belak, Arek Malinowski, czy Tomasz Struszczyk ( oficjalny profil). W tym samym dniu Magazyn Gitarzysta przyznał Hoffmannowi prestiżową nagrodę Lifetime Achievement Award 2015 za osiągnięcia i zasługi dla sceny rockowe w Polsce. Hoffmann jest czołowym endorserem marki Ibanez Guitars. w 2013r. wystąpił na Ibanez Guitar Festival w niemieckim Gutensteten, gdzie wystąpił obok takich tuzów jak PAUL GILBERT, Animals As Leaders, czy Gary Willis. Kolejną firmą, która wspiera Wojtka jest DL David Laboga, której kolumn używa podczas występów solowych, jak i z zespołem TURBO. Podczas koncertu Wojtek wykona utwory z obu solowych płyt, obejmując w ten sposób ostatnie 11 lat solowej twórczości. Podczas koncertu można będzie także nabyć egzemplarz najnowszej płyty “Behind The Windows”.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także

Nie przegap

loading...
loading...