Selah Sue ma za sobą fantastyczny rok, w którym doczekała się premiery drugiej płyty, “Reason”, a także odbyła bardzo udaną promującą ją trasę koncertową, która objęła również Polskę.

Dzisiaj Belgijka sprezentowała swoim fanom nowy teledysk. Klip powstał do piosenki “Fear Nothing”, którą Selah Sue napisała w Londynie. Tam też utwór został wyprodukowany przez Matta Schwartza, didżeja i kompozytora, który wcześniej współkomponował “Dissolved Girl” Massive Attack. W londyńskim studiu obecni też byli główni producenci albumu “Reason”, Duńczyk Robin Hannibal (Little Dragon, Kendrick Lamar) i Szwed Ludwig Göransson, znany ze współpracy z popowym trio Haim. W piosence słychać wyraźne inspiracje triphopowe, na co wpływ miał Matt.

“Po raz pierwszy zrozumiałam, jak bardzo producent może pomóc w ułożeniu kalejdoskopu dźwięków, które mam w głowie. Ludwig pozwolił mi pójść do przodu, w kierunku większych eksperymentów ze stylem, w kierunku elektronicznym, agresywnym, tanecznym. Jak w »Falling Out«, który jest rytmiczny, drum&bassowy i ma undergroundową atmosferę. To jedna z moich ulubionych piosenek na płycie” – mówiła przed premierą płyty Selah Sue.

“Muzyka Selah Sue, a w szczególności ta piosenka, przypominają, jak wspaniałe i wyjątkowe jest życie. Wszystko, co znamy, istnieje na tym niewielkim w sumie kawałku skały, jakim jest Ziemia i frunie sobie w przestrzeni. Jednakże znany nam świat można unicestwić w całości w krótkim czasie. Mam nadzieję, że ktokolwiek obejrzy te teledysk, poczuje coś zanim się on skończy. I kiedy przyjdzie i na nas pora, będziemy się nieco mniej bać” – mówił o historii opowiedzianej w teledysku reżyser.

Album “Reason” miał premierę 30 marca 2015 roku. Zdobył szczyt notowań w Belgii i Holandii, na trzecim miejscu uplasował się we Francji. W ojczyźnie Selah Sue ma już status złotej płyty.

W listopadzie na półkach sklepowych pojawiła się wersja specjalna płyty zatytułowana “Reason. Collector Edition”. Na reedycję składają się: album “Reason”, który wypełnia pierwszą płytę, a także bonusowy materiał na płycie drugiej. Dodatkowych piosenek jest aż 12! Wśród nich znajdziemy chociażby przygotowany przez Felixa Josepha remiks utworu “Alive” z udziałem Kwabsa, wykonania koncertowe i akustyczne, a także nowe piosenki Selah Sue, jak “Holdin’ On”, “Speaking Silence” i “Time”.

ZOBACZ TELEDYSK
SELAH SUE – FEAR NOTHING

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!