Wstrzymano polską premierę horroru “Escape Room”

Polska wersja filmu Escape Room została wstrzymana
fot. screen YT © Wszelkie prawa zastrzeżone

Polska wersja filmu Escape Room została wstrzymana. Po tragicznym pożarze w Koszalinie premiera filmu w polskich kinach została odwołana.

Escape Room miał zadebiutować w polskich kinach 11 stycznia 2019 roku. Po tragicznym pożarze w koszalińskim pokoju “Mrok”, gdzie zginęło 5 nastolatek wstrzymaną polską premierę.

▸ Przeczytaj również: Alvaro Soler odpowiada na zarzuty śpiewania z playbacku!…

Escape Room horror

Film opowiada o grupie znajomych, która postanawia uczcić urodziny przyjaciela w wyjątkowy sposób. Wynajmują nowy, tajemniczy escape room, wokół którego krążą niepokojące opowieści. Gdy docierają na miejsce, zostają rozdzieleni i trafiają do innych pomieszczeń. Sytuacja, którą biorą za niewinny żart, zaczyna budzić w nich stopniowo coraz większe przerażenie. Okazuje się, że muszą w ciągu godziny wydostać się z labiryntu pokojów-zagadek. Tylko w ten sposób mogą ocalić własne życie.

Korzeni zabawy znanej jako “escape room” szukać należy w świecie gier online. Pierwsza tego typu gra (oparta wyłącznie na tekście, który gracze odczytywali z ekranu monitora), powstała w roku 1988. Od tamtej pory przeszła ewolucję, która przekroczyła najśmielsze oczekiwania zarówno jej twórców, jak i uczestników. Z rzeczywistości wirtualnej przeniosła się do realu i dziś jej fani mają szansę bawić się w “real life room escape”. Teraz, dodatkowo, stała się inspiracją dla filmowców.

▸ Przeczytaj również: Jessie J przeżyła dramat. Z tego powodu znika…

Światowa premiera filmu “Escape Room” miała miejsce 3 stycznia 2019 roku.

Za reżyserię odpowiada Adam Robitel. W rolach głównych występują Tylor Russel, Deborah Ann Woll oraz Logan Miller.

– Uprzejmie informujemy, że dystrybucja filmu „Escape Room” została wstrzymana – poinformowała Kinga Zych, przedstawicielka United International Pictures w Polsce.

Na razie nie poinformowano, kiedy odbędzie się polska premiera horroru.

Nie chcesz przegapić żadnej plotki gwiazd czy wiadomości ze świata show biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie