MUZOTAKTImprezy, KoncertyFestiwaleRhye na Tauron Nowa Muzyka

Rhye na Tauron Nowa Muzyka
R

Zachwycające elegancją połączenie R&B i elektroniki zainauguruje 14. edycję festiwalu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Rhye będzie gwiazdą koncertu otwarcia Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019. Szczegóły już teraz na MUZOTAKT.pl

W czwartek 20 czerwca w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach wystąpi Rhye. Tajemniczy projekt czaruje bogactwem emocji i wyjątkowym głosem kanadyjskiego wokalisty i producenta Mike’a Milosha. 

REKLAMA

▸ Przeczytaj również: Katy Perry gra w Final Fantasy (WIDEO)

Projekt Rhye narodził się w 2012 roku. Z początku funkcjonował jako duet Mike’a Milosha i duńskiego producenta Robina Hannibala (znanego m.in. z grupy Quadron).

Dwa pierwsze utwory zespołu szybko stały się internetową sensacją, przyciągając zainteresowanie publiczności i krytyków. Drogę do sławy utorował album “Woman”, doceniony przez tak różnorodne media, jak “Pitchfork”, “New York Times” i “Guardian”.

Materiały promocyjne partnera

Robin Hannibal odszedł z grupy przed wydaniem drugiego albumu “Blood” w 2017 roku. Od tamtej pory Rhye funkcjonuje jako zespół o płynnym składzie, który skupia się wokół frontmana, producenta i wokalisty Mike’a Milosha.

Zmiany składu nie wpłynęły na brzmienie Rhye.

Mozaika pełnych emocji partii fortepianowych, buczących analogowych syntezatorów, żywej perkusji i ekspansywnych wokali – tak najprościej można opisać twórczość grupy. Charakterystyczny falset Mike’a Milosha i wyrafinowane teledyski dopełniają odurzającą mieszankę muzyczną, inspirowaną R&B i elektroniką. Grupa zdobyła popularność na całym świecie i regularnie występuje na największych i najważniejszych festiwalach, takich jak np. Coachella

Miejsce koncertu otwarcia to ultranowoczesne audytorium Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Wielka sala koncertowa została zaprojektowana przez japońskich specjalistów i oddana do użytku jesienią 2014 roku. NOSPR posiada jedne z najlepszych warunków akustycznych w Europie i znakomicie nadaje się na przeżywanie wyjątkowych muzycznych wydarzeń, takich jak koncert Rhye!

Dziś rusza także sprzedaż karnetów 3-dniowych w promocyjnej cenie 309 zł. Z uwagi na ograniczoną pojemność NOSPR pula tych karnetów jest mocno limitowana, dlatego nie warto zwlekać. Wciąż można nabywać także karnety 2-dniowe.

Więcej informacji na stronie festiwalu. To wciąż dopiero początek odsłaniania programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019

Między 20 a 22 czerwca katowicką Strefę Kultury znów opanują najświeższe i najbardziej intrygujące dźwięki z całego świata. Tauron Nowa Muzyka Katowice to jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie, a jego status potwierdza co roku fascynujący program artystyczny i niebanalna lokalizacja w sercu Śląska. 

Na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019 wystapią Kraftwerk, Apparat (live), GusGus, Jazzanova (live), Yves Tumor, The Mouse Outfit, Fatima Al Qadiri (live), Bjarki (A/V live), Matthew Dear, Gaika, Lisa Morgenstern oraz Rhye.

Dzisiaj do sprzedaży trafią karnety 3-dniowe, które obejmują koncert otwarcia.

▸ Przeczytaj również: Iga Lis i Taco Hemingway są w niebezpieczeństwie!…

Festiwal Tauron Nowa Muzyka
fot. Łukasz Nazdraczew
Festiwal Tauron Nowa Muzyka
fot. W. Radwański

Nie chcesz przegapić żadnej plotki gwiazd czy wiadomości ze świata show biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA