Novika – Epka w barwach Otake Records

Novika
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Novika, tytułowana już królową clubbingu czy nawet jego matką, wciąż aktywnie działa na polskiej scenie klubowej.

Jej długoletnia działalność to od początku jedna wielka kolaboracja. W gronie artystów, z którymi współpracowała znaleźli się m.in. Smolik, Jacek Sienkiewicz, Envee, Marcin Czubala, Maximilian Skiba, ceniony niemiecki producent Lovebirds, czy Hot Toddy z Crazy P.

Wydała trzy solowe albumy, ostatni pt. “Heart Times” ukazał się w 2013 roku. Novikę regularnie można usłyszeć w klubach u boku Mr. Lex’a oraz na antenie Czwórki z audycją Leniwe serwuje Novika. Pracuje również nad czwartym krążkiem, ale w pierwszej kolejności dzieli się się owocami współpracy z utalentowanymi producentami w krótszej formie.

EP’ka „Novika Collabs” ukaże się w barwach wytwórni Otake Records. Pete Grace to poznański DJ i producent, którego EP-ka “The Way You Taste” ukazała się w barwach legendarnej berlińskiej wytwórni Sonar Kollektiv. Występował obok tak szanowanych gwiazd jak Oliver Koletzki, Robert Owens, Claptone czy Stee Downes. Dał się też poznać publiczności Beat Stage podczas ostatniej edycji Open’er Festival. Do Noviki sam zwrócił się z propozycją współpracy z utworem znacznie spokojniejszym niż jego pozostałe produkcje. Nagrali razem piosenkę “Can’t Resist”, do której powstał również teledysk.

Kasp to warsawski dj, producent, gitarzysta. Stanowił połowę duetu Pol_On, z którym wydawał liczne Epki w cenionych światowych wytwórniach, m.in. Freerange, Get Physical, Systematic, Pets oraz zagrał w wielu europejskich klubach. Obecnie najintensywniej działa w ramach duetu Kasp & Mia Twin oraz ich wspólnego projektu Balkoi Studio. Z Noviką poznali się na wspólnych imprezach kilka lat temu. Numer „Secret Passage“ w zarysie powstał dużo wcześniej, w końcu nabrał ostatecznej formy i trafił na „Novika Collabs“. Wydawnictwo uzupełniają świetne remixy autorstwa młodych, rozchwytywanych producentów – Michała Wu. z duetu Xxanaxx oraz Baascha.

ZOBACZ TELEDYSK
NOVIKA & PETE GRACE – CAN[‘T RESIST