Abba dopiero po wakacjach

Abba powraca po 35 latach (nowa piosenka)
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Nowe piosenki grupy Abba zostaną zaprezentowane dopiero w drugiej połowie roku 2019. 

Dwie nowe piosenki zespołu Abba miały trafić do fanów pod koniec roku. Jedna z nich to “I Still Have Faith In You”, a druga nosi tytuł “Don’t Shut Me Down”. Premierą została jednak przełożona. 

▸ Przeczytaj również: Camila Cabello pracuje z Markiem Ronsonem

Abba powraca!

Piosenki nie ukażą się przed wakacjami – mówi rzecznik kapeli Görel Hanser. – Pojawią się tylko dwie piosenki, nie będzie albumu. 

Członkowie Abby, którzy mają dziś od 68 (Agnetha Fältskog) do 73 lat (Björn Ulvaeus) spotkali się w ubiegłym roku z powodu pomysłu pod nazwą Virtual Abba. Pomysłodawcą jest twórca Idola Simon Fuller, a chodzi o to, by Abba w formie wirtualnej wyruszyła w trasę koncertową. 

– Decyzja by wyruszyć w trasę z awatarami Abby okazuje się mieć niespodziewane konsekwencje – napisali członkowie kapeli w oświadczeniu.

– Uznaliśmy, że po 35 latach wejście wspólnie do studia będzie dla nas przyjemnością. Poczuliśmy się jakby czas stanął w miejscu a my byliśmy tylko na krótkich wakacjach. Posunęliśmy się w latach, ale piosenka jest ciągle młoda.

Kwartet ze Sztokholmu reaktywował się w czerwcu 2016 roku na jeden krótki występ w swoim rodzinnym mieście, z okazji 50-lecia konkursu Eurowizji. ABBA działała od 1972 do 1982 roku. Według różnych szacunków, płyty zespołu rozeszły się w nakładzie od 380 do 500 mln egzemplarzy. Szwedzka grupa wylansowała mnóstwo przebojów, między innymi “Waterloo”, “SOS”, “Gimme, Gimme, Gimme”, “Mamma Mia”.

▸ Przeczytaj również: Taco Hemingway ma niespodziankę dla fanów

Nie chcesz przegapić żadnej plotki gwiazd czy wiadomości ze świata show biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie