MUZOTAKTImprezy, KoncertyFestiwaleTarja Turunen na majówce we Wrocławiu

Tarja Turunen na majówce we Wrocławiu
T

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Tarja Turunen jest kolejną gwiazdą wrocławskiego festiwalu 3-Majówka.

Tarja Turunen będzie jedną z gwiazd festiwalu 3-Majówka 2019 we Wrocławiu. Była wokalistka grupy Nightwish jest jedną z najbardziej znanych artystek w świecie metalu i rocka symfonicznego. Słynie ze scenicznej charyzmy i fantastycznych możliwości wokalnych – dysponuje sopranem obejmującym trzy oktawy.

REKLAMA

▸ Przeczytaj również: Alexandra Stan w seksownej sesji zdjęciowej “Mami”

Tarja Turunen wystąpi 3 maja na Pergoli w kompleksie wrocławskiej Hali Stulecia. 

Tarja swoją edukację muzyczną zaczęła w wieku 6 lat i przerwała ją tymczasowo dopiero w momencie rozpoczęcia kariery z Nightwish, po drodze zaliczając dwie szkoły muzyczne i studia na Sibellius Academy w Kuopio. Unikatowy styl założonego w 1996 roku zespołu opierał się na połączeniu power metalu, rocka symfonicznego i niemal operowego śpiewu Tarji. To właśnie z Turunen grupa nagrała swoje najbardziej znane albumy i zdobyła międzynarodową sławę. Ukoronowaniem jej kariery w zespole był wydany w 2004 roku album “Once” na którym znalazł się największy przebój Nightwish “Wish I Had an Angel”. Płyta sprzedała się w ponad dwumilionowym nakładzie. 

Materiały promocyjne partnera

Dwa lata później Tarja odeszła z grupy i rozpoczęła karierę solową. Wydana w 2007 roku debiutancka płyta “My Winter Storm” odniosła sukces w Europie, wielokrotnie pokrywając się złotem i platyną. Trzy lata później ukazał się album “What Lies Beneath”, pierwszy skomponowany w całości przez wokalistkę. Dobre recenzje zebrała trzecia, zróżnicowana brzmieniowo płyta “Colours in the Dark” z 2013 roku. W tym samym roku Finka nagrała z Within Temptation pamiętny utwór “Paradise (What About Us?)”. Dwa lata później Tarja wydała swoją pierwszą płytę z muzyką poważną “Ave Maria – En Plein Air”, zawierającą 12 wersji klasycznej pieśni “Ave Maria”. W 2016 roku wyszła ostatnia jak dotąd płyta “Shadow Self”. 

Umiejętności wokalne Tarji pozwalają jej na całkowicie swobodne eksperymentowanie, o czym najlepiej świadczą nagrywane przez nią covery (śpiewała między innymi utwory Muse, Petera Gabriela, Paula McCartney’a, temat “Goldfinger” z filmu z Jamesem Bondem, arie operowe i utwory Jana Sebastiana Bacha). Nieustannie koncertuje, wpadając od czasu do czasu do Polski, gdzie ma rzesze wiernych fanów. I na tych fanów jak najbardziej zasługuje, dając zawsze profesjonalne i widowiskowe show.

Festiwal 3-Majówka otwiera sezon plenerowych muzycznych imprez w Polsce. Od 1 do 3 maja we Wrocławiu zagrają Slade, Kult, Ørganek, Łąki Łan, Pidżama Porno, Nocny Kochanek, Decapitated, Krzysztof Zalewski, Ania Dąbrowska, Happysad, Ira, O.S.T.R., Mela Koteluk, Mery Spolsky, Pablopavo i Ludziki, The Dumplings oraz projekt Albo Inaczej.

Bilety jednodniowe oraz karnety na festiwal 3-Majówka 2019 można nabywać w stałych punktach sprzedaży.

▸ Przeczytaj również: Miley Cyrus znów szokuje! Jej nowy tatuaż jest…

Nie chcesz przegapić żadnej plotki gwiazd czy wiadomości ze świata show biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA