Billie Eilish: Najważniejsza debiutantka 2019 roku ogłosiła premierę płyty!

Wokalistka ujawniła również okładkę wydawnictwa. Singlem promującym album jest utwór „bury a friend”.

Billie Eilish – najważniejsza debiutantka 2019 roku
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Billie Eilish – najważniejsza debiutantka 2019 roku – ogłosiła tytuł swojej pierwszej płyty. „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” trafi do sklepów i serwisów cyfrowych 29 marca.

Billie Eilish to prawdziwy fenomen, który trudno porównać z jakimkolwiek innym współczesnym artystą. Od czasu debiutanckiego singla „Ocean Eyes”, Billie powoli, ale skutecznie przebijała się do czołówki światowego popu. Wszystko za sprawą bardzo szybko rozrastającego się legionu oddanych fanów z całego świata.

▸ Przeczytaj również: Alexandra Stan w seksownej sesji zdjęciowej “Mami”

Debiutancka EP-ka wokalistki, „don’t smile at me”, od 18 miesięcy nie znika z zestawienia Billboard Top 200 i ma już ponad 5 miliardów globalnych streamów. Eilish regularnie wyprzedaje koncerty, grając coraz dłuższe trasy i w coraz większych obiektach. 29 marca ukaże się debiutancki album Billie „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”.

Ogłoszeniu towarzyszy premiera nowego singla i teledysku do piosenki „bury a friend”. Za produkcję odpowiadają Billie Eilish oraz jej starszy brat, Finneas O’Connell. Reżyserię klipu powierzono Michaelowi Chavesowi.

“Kiedy nagraliśmy „bury a friend, w mojej głowie powstał kompletny pomysł na cały album. Od razu wiedziałam, o czym ma być, jak będzie wyglądała jego strona wizualna i na jakim odbiorze materiału mi zależy. Ten jeden kawałek zainspirował całą płytę. „bury a friend” to opowieść z perspektywy potwora, który mieszka pod moim łóżkiem. Próbuję wczuć się w myśli i uczucia tej kreatury. To ja jestem tym potworem, bo jestem swoim największym wrogiem. Mogę też być potworem pod Twoim łóżkiem” – Billie Eilish.

▸ Przeczytaj również: Miley Cyrus znów szokuje! Jej nowy tatuaż jest…

„When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” zostało napisane, wyprodukowane i nagrane w całości przez 17-letnią Billie Eilish i jej brata Finneasa w ich rodzinnym domu w Highland Park w Los Angeles.

Nagrania odbyły się w sypialni Finneasa, po drugiej stronie korytarza od pokoju Billie. Rodzeństwo spędziło znaczną część 2018 roku, pisząc piosenki pomiędzy licznymi koncertami. Po powrotach z trasy, duet zamykał się w domu i nagrywał. „bury a friend” to pierwszy premierowy utwór zapowiadający debiutancką płytę Eilish. Brzmienia tej piosenki nie da porównać się do żadnego innego singla z list przebojów.

Billie Eilish jest zawsze o dwa kroki do przodu i nigdy nie idzie na kompromisy jeśli chodzi o brzmienie lub wizję artystyczną.

„WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO? – lista utworów:

1. !!!!!!!
2. bad guy
3. xanny
4. you should see me in a crown
5. all the good girls go to hell
6. wish you were gay
7. when the party’s over
8. 8
9. my strange addiction
10. bury a friend
11. ilomilo
12. listen before i go
13. i love you
14. goodbye

DEBUT ALBUM: “WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” NEW SONG OUT TOMORROW 9AM PT!!!

Opublikowany przez Billie Eilish Wtorek, 29 stycznia 2019

Nie chcesz przegapić żadnej plotki gwiazd czy wiadomości ze świata show biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie