MUZOTAKTTeledyskiXxanaxx i Marek Biliński: Najbardziej elektryzujący duet roku! ("Duch")

Xxanaxx i Marek Biliński: Najbardziej elektryzujący duet roku! (“Duch”)
X

Połączenie brzmienia dwóch generacji, mix przeszłości, teraźniejszości i przyszłości!

REKLAMA
REKLAMA

Xxanaxx oraz prekursor polskiej muzyki elektronicznej Marek Biliński wzięli udział we wspólnym projekcie muzycznym! Efektem ich kilkumiesięcznej współpracy jest utwór „Duch”. Inicjatorem tej elektryzującej kolaboracji na polskiej scenie muzycznej jest marka motoryzacyjna Jaguar.

Współpraca Xxanaxx / Marek Biliński na nowo definiuje polską scenę muzyki elektronicznej.

REKLAMA

Z jednej strony oddaje ducha i klimat czasów, kiedy muzyka elektroniczna przeżywała czasy rozkwitu i stawała się fundamentem jednej z najważniejszych dziś odnóg muzyki popularnej. Z drugiej zaś to przeniesienie w zupełnie inny, wręcz futurystyczny wymiar, gdzie technologia i energia zawarte w muzyce tworzą całkowicie nowe, niewiarygodne brzmienie.

▸ Przeczytaj również: Lou Doillon odsłania więcej niż kiedykolwiek!

– Połączyliśmy bliskie nam dźwięki, by stworzyć zupełnie coś nowego. „Duch” to zderzenie muzyki elektronicznej trzech dekad, nowatorska rzecz! – przyznaje Marek Biliński, legendarny twórca muzyki elektronicznej, autor kultowego “Domu w Dolinie Mgieł”

Oprócz wspólnej pracy w studiu nagraniowym, artyści spotkali się także na planie teledysku. Twórcy klipu wciągają widza w niezwykłą grę perspektyw czasowych, gdzie przeszłość przenika się z teraźniejszością, a teraźniejszość z przyszłością – wszystko po to, aby za chwilę odkryć, że żadna z tych płaszczyzn nie może istnieć bez pozostałych, że zawsze nad teraźniejszością i przyszłością będzie unosić się duch przeszłości.

Scenariusz zbudowany jest z trzech części. W pierwszej –miejskiej rozpoczyna się cała historia. Widz poznaje bohaterów, Klaudię i Michała, którzy wyruszają z miasta w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ich pytanie. Przemierzają długą drogę do natury, wręcz do jej źródeł. Ich podróż, w warstwie wizualnej, przeplatana jest obrazami z pamięci – to część druga, retrospekcje – które uzupełniają całą historię, przede wszystkim zaś coraz bardziej wyjaśniają motywy działania bohaterów. Ostatnią część stanowi zakończenie filmu, cel podróży, gdzie u źródeł natury, w futurystycznym domu w Dolinie Mgieł, usytuowanym w lesie, czeka na nich Marek Biliński, jeden z najbardziej znanych polskich kompozytorów muzyki elektronicznej, mistrz gatunku – człowiek, który dał początek wszystkiemu.

▸ Przeczytaj również: NAGA Kendall Jenner! Zobacz seksowną sesję (ZDJĘCIA)

W rolach głównych wystąpili elektroniczny duet Xxanaxx/ Marek Biliński oraz całkowicie elektryczny Jaguar I-PACE.

Słowa piosenki napisała Klaudia Szafrańska, wokalistka Xxanaxx. Reżyserię teledysku powierzono Marcinowi Filipkowi, jednemu z najbardziej utytułowanych twórców w polskiej branży reklamowej. Za zdjęcia odpowiada Wojciech Zieliński, a za produkcję klipu – Film Fiction.

Do współpracy artystów prawdopodobnie nigdy by nie doszło, gdyby nie inicjatywa i mecenat marki Jaguar, która tworzy elektryzujące pod względem osiągów, nowoczesnych technologii oraz stylu samochody, w tym w pełni elektryczny model I-PACE.

Xxanaxx / Marek Biliński to lokalna odsłona serii wydarzeń i działań marki prowadzonych w całej Europie pod nazwą THE PACE: Season 1.

Dla Jaguara łączenie świata muzyki z nowoczesną technologią stanowi najnowszy przykład wzmacniania więzi pomiędzy kierowcą i jego samochodem, czego doskonałym przykładem była zeszłoroczna kolaboracja z Dua Lipą w obszarze zupełnie nowatorskiego podejścia do tworzenia muzyki.

Wykorzystując czujniki samochodu Jaguar, Dua Lipa opracowała ekskluzywny remiks swojego utworu „Want To” i umożliwiła fanom na całym świecie tworzenie własnych remiksów z użyciem danych wygenerowanych na podstawie stylu jazdy samochodem z rodziny PACE, słuchanej muzyki czy wystukiwania rytmu na urządzeniu przenośnym.

„Want to” stał się najczęściej modyfikowanym utworem w historii już po jego pierwszym wykonaniu na ekskluzywnym koncercie w Sugar City w Amsterdamie, gdzie fani Dua Lipy i gwiazdy muzyki z całej Europy, w tym aktorka Alix Benezech i kierowca F1 Romain Grosjean, jeździli w pełni elektrycznym modelem I-PACE i tworzyli swoje własne aranżacje.

Kraków Live Festival 2017: Rejjie Snow i Xxanaxx zamykają skład imprezy
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

  Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google!

Nie chcesz przegapić żadnej plotki gwiazd czy wiadomości ze świata show biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA