The Beta Machine z muzykami A Perfect Circle zapowiada debiutancką płytę

Debiutancki album formacji, „Intruder”, ukaże się 29 marca 2019.

Supergrupa The Beta Machine ogłasza premierę debiutanckiego albumu. Premiera „Intruder” zaplanowana jest na 29 marca 2019
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Supergrupa The Beta Machine ogłasza premierę debiutanckiego albumu. Premiera „Intruder” zaplanowana jest na 29 marca 2019. Wydawnictwo promuje singiel „Embers”.

The Beta Machine dowodzone jest przez basistę, wokalistę i klawiszowca Matta McJunkinsa oraz perkusistę Jeffa Friedla, a skład uzupełniają Claire Acey na wokalu i Nicholas Perez na gitarze oraz klawiszach.

McJunkins i Friedl znani są z sekcji rytmicznej A Perfect Circle. Współpracowali również m.in. z takimi wykonawcami jak Puscifer, Filter, Thirty Seconds To Mars oraz Eagles of Death Metal. Wokalistka Claire Acey to członkini Nightmare and the Cat. Jako The Beta Machine, w składzie którego znajduje się również Nicholas Perez, muzycy pozwalają sobie na odrzucenie oczekiwań związanych z ich macierzystymi projektami. Ich wspólne cele to kreatywne eksperymenty oraz eklektyzm. Zespół zadebiutował EP-ką „All This Time” (2017).

“Trudno jest jakiemukolwiek artyście funkcjonować poza pewnymi ramami. Bardzo szybko można zostać zaszufladkowanym. W The Beta Machine chcemy działać na szeroko zakrojoną skalę, tak by nie wpaść w tego typu pułapkę” – Matt McJunkins.

▸ Przeczytaj również: Rihanna: Zaplanował włamanie i oczekiwał na…

The Beta Machine czerpią z tego, co najlepsze we współczesnym rocku, ale chętnie odwołują się również do klasyków goth i new wave.

W ich kawałkach słychać echa The Cure, Blondie, New Order czy Depeche Mode. Każdy z muzyków wnosi swoje doświadczenie do songwritingu, nagrywania i koncertów, co sprawia, że muzyka The Beta Machine nie podlega jednoznacznej klasyfikacji.

Formacja intensywnie koncertowała między innymi jako support przed A Perfect Circle, natomiast w 2019 planuje kolejne koncerty w Stanach Zjednoczonych oraz Europie. – To nowy projekt. Świat stoi przed nami otworem – mówi Friedl, a McJunkis dodaje: – Mamy nadzieję, że nasza energia poruszy ludzi.

The Beta Machine – „Intruder” – lista utworów: 
1. Embers
2. Your Enemy
3. Precious Design
4. Someday
5. Palindrome
6. Ghosts
7. Bones
8. The Fall
9. Intruder
10. Bleed For You

▸ Przeczytaj również: Pete Davidson przeklina Arianę Grande! Zobaczcie co zrobił….

Można już posłuchać singla zapowiadającego wydawnictwo, „Embers”:

  Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google!

Nie chcesz przegapić żadnej plotki gwiazd czy wiadomości ze świata show biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie