MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyReni Jusis gwiazdą kolejnego Orchestonu Gromeego!

Reni Jusis gwiazdą kolejnego Orchestonu Gromeego!
R

REKLAMA
REKLAMA

Po niezwykłym występie Reni Jusis w pierwszej edycji Orchestonu, artystka wróci, by zaśpiewać w drugiej odsłonie tego niezwykłego koncertu!

Królowa polskiej muzyki elektronicznej i niezwykła osobowość sceniczna, Reni Jusis ponownie zachwyci publiczność, tym razem w Warszawie.

REKLAMA

Nowa edycja Orchestonu to kolejni goście specjalni i jeszcze więcej wspaniałych aranżacji największych hitów muzyki elektronicznej w wykonaniu Gromeego i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

▸ Przeczytaj również: Pete Davidson przeklina Arianę Grande! Zobaczcie co zrobił….

Reni Jusis, znana przede wszystkim z niezapomnianych hitów, takich jak „Zakręcona”, „Kiedyś Cię Znajdę” czy najnowszego singla „Ćma”, to fenomenalna artystka, która w muzyce elektronicznej odnajduje się jak mało kto.

Jej występ podczas premiery projektu Orcheston publiczność z pewnością dobrze zapamiętała! Artystka podjęła się wykonania utworu „I Feel Love” z repertuaru Donny Summer w niezwykle sensualnej aranżacji. Piosenka pochodzi z 1977 roku i obecnie jest niezaprzeczalną klasyką gatunku.

▸ Przeczytaj również: Eurowizja 2019: Oto lista artystów zgłoszonych do krajowych…

Twórczość Reni Jusis to solidny fundament polskiej muzyki elektronicznej.

Po odważnym, eksperymentalnym krążku „BANG!” sprzed dwóch lat, który zebrał wiele pozytywnych recenzji i zgarnął „Fryderyka” w kategorii muzyka elektroniczna, wokalistka powróciła niedawno z ultra tanecznym nowym albumem zatytułowanym „ĆMA”, będącym kontynuacją jej dotychczasowej twórczości klubowej. Podobnie jak na poprzedniej płycie, za produkcję muzyczną odpowiada Stendek, znany również jako założyciel trójmiejskiego projektu LASY. Sama artystka przyznaje, że oboje byli zainspirowani brzmieniami z pogranicza lat 80-tych i 90-tych, a po muzycznych poszukiwaniach na „BANG!” postanowili tym razem nawiązać do klasycznych form, przestrzennych harmonii i stricte dyskotekowych i housowych beatów. Artystka podczas Orchestonu ponownie wróci do największej klasyki swojego gatunku. 

Historia muzyki elektronicznej, jaką podczas Orchestonu zaprezentuje Gromee, to całe spektrum utworów najróżniejszych artystów. Największe klasyki muzyki elektronicznej zostały rozpisane i zaaranżowane na orkiestrę symfoniczną. Na warsztat muzycy w Warszawie wezmą hity, takich twórców jak: Avicii, Depeche Mode, Chemical Brothers, Vangelis, Tiësto, Faithless, Fatboy Slim czy Massive Attack

– Gromee postawił sobie arcytrudne zadanie. Po pierwsze: musiał z całej historii muzyki elektronicznej wybrać kilkanaście najbardziej uznanych i reprezentatywnych dla tego gatunku utworów, które zabrzmią również w innym instrumentarium. Po drugie, co jeszcze bardziej karkołomne: musiał zaaranżować je na orkiestrę symfoniczną, co wyszło mu doskonale i świadczy o jego wielkiej wrażliwości i wyobraźni muzycznej – podkreśla Reni Jusis

Orcheston odbędzie się w Warszawie 17 maja 2019 roku.

  Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google!

Nie chcesz przegapić żadnej plotki gwiazd czy wiadomości ze świata show biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA