Dwie nowe piosenki Vampire Weekend: “Sunflower” i “Big Blue”

Nowa płyta Vampire Weekend gotowa
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

6 marca grupa Vampire Weekend opublikuje piosenki “Sunflower” i “Big Blue”.

“Sunflower” i “Big Blue” to kolejne dwie kompozycje zapowiadające nowy album Vampire Weekend “Father of the Bride”. “Big Blue” to utwór, który Ezra Koenig zagrał ze swojego telefonu na imprezie po Lollapaloozie.

Premiera płyty “Father of the Bride” zaplanowana jest na pierwszą połowę roku 2019 ten rok. “Harmony Hall” oraz “2021” to piosenki, które już zostały opublikowane z albumu. Na podwójny album “Father of the Bride” trafi 18 kompozycji.

▸ Przeczytaj również: Ed Sheeran na ślubie z Andreą Bocellim. Zobacz UROCZE…

Były członek Vampire Weekend Rostam Batmanglij pomagał w produkcji kawałka “Harmony Hall”.

Ezra Koenig przyznał, że jeszcze jeden numer na płycie skomponował z pomocą Rostama Batmanglija. Greg Leisz, który zagrał solo gitarowe w “Harmony Hall” udziela się na całej płycie. David Longstreth z Dirty Projectors także gra na gitarze w numerze “Harmony Hall”. Danielle Haim śpiewa w kawałku “Harmony Hall” a z kolei Jenny Lewis słychać w “2021”. W numerze “2021” Ezra Koenig wykorzystał muzykę japońskiego twórcy Haruomiego Hosono. Konkretnie jest to muzyka, którą Japończyk napisał na potrzeby sklepu Muji.

Nowe wydawnictwo kapeli jest pierwszym od czasu “Modern Vampires of the City” z maja 2013 roku. Kapela od tego czasu przeszła pewne zmiany. W 2016 roku z grupy odszedł jeden z założycieli Rostam Batmanglij. Ostatnio grupa wróciła do koncertów w składzie Ezra Koenig (frontman), Chris Thompson (perkusja) i Chris Baio (bas). Z kapelą grają też nowi muzycy Greta Morgan oraz Brian Robert Jones. 

▸ Przeczytaj również: Taniec z Gwiazdami 2019 – uczestnicy. Oto wszystkie pary!…

Vampire Weekend zagrają w tym roku na festiwalu Open’er.

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie