MUZOTAKTPłyty muzycznePremiera albumuPeter and Jacob: Debiutancki album już w sklepach

Peter and Jacob: Debiutancki album już w sklepach
P

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Peter and Jacob, czyli gitarzysta Piotr Szumlas i wokalista Jacob Zaborski, to zwycięzcy piątej edycji programu „Must be the Music”. Podbili publiczność pięknymi melodiami, pasją i szczerymi tekstami. Ich muzyka z debiutanckiej płyty to delikatne nastrojowe ballady, którymi zjednali sobie widzów „Must be the Music”. Utwór „W spokoju” to pierwszy singiel zwiastujący płytę. Na płycie znalazło się dwanaście klimatycznych utworów. Nie zabrakło oczywiście kompozycji “Emotions”.

REKLAMA

Peter and Jacob czyli duet Piotr Szumlas i Jakub Zaborski. Piotr pochodzi z Kłomnic, wsi położonej na północ od Częstochowy, natomiast Jakub z miasteczka Szczekociny. Jak sami mówią „(..)trafili na siebie w Internecie w 2012 r. dzięki serwisowi YouTube, przeglądając swoje amatorskie nagrania muzyczne(..)„. Po jakimś czasie zdalnego tworzenia muzyki zdecydowali się na udział w 5. edycji Must Be The Music – Tylko Muzyka w której zaprezentowali swoje autorskie kompozycje (Emotions, W ciszy i Miss You) i ku swojemu zdziwieniu – wygrali.

8 marca 2014 opublikowany został teledysk promujący pierwszy singiel duetu W Spokoju

Materiały promocyjne partnera

9 czerwca 2014 udostępniony został #ASL-Emotions, projekt specjalny przy okazji premiery piosenki Emotions. Prawdopodobnie jest to pierwsze na świecie oficjalne – we współpracy z muzykami – połączenie nagrania dźwiękowego, migowego i tekstowego. Dzięki temu udało się zamienić popularne „lyric video” w uniwersalny przekaz ponad barierami akustycznymi.

16 sierpnia 2014 jako jedyni polscy wykonawcy wystąpili na żywo w Kolonii na LANXESSarena dla ok 15 tys. fanów kanałów YouTube podczas VideoDays – imprezy organizowanej przez MediaKraft we współpracy z Sony, Google, T-Mobile i in.

18 lutego 2015 udostępniony został teledysk do piosenki The Red Queen promującej książkę Czerwona Królowa autorstwa Victorii Aveyard

27 lutego 2015 ukazała się w sklepach debiutancka płyta duetu pt. Peter and Jacob. „Kilkanaście głosów, jedna gitara i kilkadziesiąt innych instrumentów razem tworzą jedenaście kompozycji: dwie polskojęzyczne, dwie instrumentalne oraz siedem anglojęzycznych, których celem jest uczta z wrażliwości, delikatności i współodczuwania.”

Oprócz tego na płycie znajduje się dodatkowy – 12 – utwór skomponowany specjalnie do książki Czerwona Królowa (ang. The Red Queen) autorstwa amerykańskiej debiutantki Victorii Aveyard.

Producentem muzycznym płyty jest Mikołaj Blajda (dyrygent i aranżer, współpracujący m. in. z Zygmuntem Koniecznym, Janem-Kantym Pawluśkiewiczem i Zbigniewem Wodeckim).

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA