Jutro, 8 stycznia 2016 r. wszyscy fani Davida Bowie będą mieli dużo powodów do świętowania – tego dnia nie tylko ukazuje się jego najnowszy album ★ (wym. Blackstar), ale legendarny muzyk kończy 69 lat, wchodząc w 7. dekadę życia i działalności artystycznej.

W Polsce dla uczczenia tego wydarzenia, radiowa Trójka, Onet Muzyka i serwis z teledyskami Vevo specjalnie zmienią logotypy na swoich facebookowych profilach – słowa Trójka, Onet Muzyka i Vevo napisane zostaną specjalną ‘gwiezdną’ czcionką, jaką na okładce nowej płyty napisano słowo BOWIE.

Autorem pomysłu, aby fragmentów słynnej pięcioramiennej gwiazdy użyć jako liter jest autor kilku ostatnich okładek płyt Davida Bowie – Jonathan Barnbrook. Koncepcja nieodłącznie wiąże się z muzyką zawartą na ★ – wg. tych, którzy słyszeli już nowy materiał, czeka nas najbardziej eksperymentalne, a przez to bardziej podatne na interpretację niż zwykle, dzieło Bowiego. Oszczędna, elegancka grafika płyty zostawia duże pole dla wyobraźni i współgra z ideą ★.

Jest to również pierwsza płyta, na okładce której nie pojawiło się, nawet przysłonięte, zdjęcie Davida.

Zmiana nastąpi 8 stycznia na kilka godzin na portalach społecznościowych każdego z wymienionych mediów i nie ma w swojej historii precedensu. Akcja promocyjna zauważona i doceniona została przez sam management Davida Bowie.

Album ★ trafi do sprzedaży tego samego dnia w formie cyfrowej, na płycie CD i limitowanym, specjalnym wydaniu na winylu. Album promują single Lazarus i tytułowy, prawie dziesięciominutowy utwór ★.

ZOBACZ TELEDYSK
DAWID BOWIE – LAZARUS

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!