Duff McKagan z Guns N’ Roses zapowiada solowy album

Muzyk zawarł na płycie refleksje zebrane przez dwa i pół roku podczas trasy Guns N’ Roses Not In This Lifetime.

Duff McKagan do pracy nad albumem zatrudnił Shootera Jenningsa
fot. materiały prasowe

Duff McKagan ogłosił szczegóły solowego krążka „Tenderness”. Album ukaże się 31 maja. Już teraz można posłuchać kolejnego singla zatytułowanego „Chip Away”.

Jak mówi Duff McKagan : – „Chip Away” to pewnego rodzaju głos protestu przeciwko fake newsom i wszystkim, którzy mają na celu generowanie podziałów… wszystko w imię wszechmocnego dolara. Piosenka podkreśla również fakt, że historia lubi się powtarzać oraz że uda nam się to wszystko przetrwać, ale pod warunkiem, że będziemy współpracować.

▸ Przeczytaj również: Lady Gaga: Jestem tutaj, żeby zrujnować imprezę (WIDEO)

„Chip Away” to drugi po tytułowym kawałek zapowiadający płytę „Tenderness”. Premiera krążka zaplanowana jest na 31 maja 2019.

– Tworzą się między nami coraz większe podziały, a tak naprawdę mamy czasy, że bardzo potrzebujemy się nawzajem. Stany Zjednoczone borykają się z takimi problemami jak bezdomność czy uzależnienia od narkotyków. Wiele ludzi zmaga się z chorobami psychicznymi. Ale nie da się uzdrowić kraju, kiedy tkwimy w kłamstwach, wytykamy ludzi palcami i wspieramy tworzenie wszelakich podziałów. Powinniśmy być ponadto. Jako ojciec dwóch wspaniałych córek oraz mąż wspaniałej żony, jako obywatel kraju, który kocham, czuję, że muszę być mocny i użyć mojego głosu właśnie teraz – bo być może wkrótce nie będzie już czego naprawiać – opowiada artysta.

▸ Przeczytaj również: Ariana Grande oddaje 90% zysków z “7 Rings”! Dlaczego?

Duff McKagan do pracy nad albumem zatrudnił Shootera Jenningsa. Nagrania rozpoczęły się rok temu w studiu Station House w Echo Park w Kalifornii. Na „Tenderness” pojawia się Jennings wraz z zespołem, jak również The Waters oraz The Suicide Horn Section (gdzie na puzonie gra Matt McKagan, brat Duffa).

Szczegóły dotyczące listy utworów wkrótce.

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie