Sorry Boys ogłaszają “Miłość”

Gościem specjalnym albumu jest Kayah, która przejmująco zaśpiewała w jednym z utworów.

Sorry Boys „Jesteś Pragnieniem”
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

“Miłość” to pierwszy w pełni polskojęzyczny i najbardziej piosenkowy album Sorry Boys. Płyta ukaże się 10 maja 2019 roku.

Sorry Boys powraca z nowym krążkiem. “Miłość” pokazuje oblicza najważniejszego uczucia świata z prywatnej i uniwersalnej perspektywy. Portretuje kobiecość uchwyconą w procesie życiowej zmiany i robi to z przytupem.

▸ Przeczytaj również: Ariana Grande oddaje 90% zysków z “7 Rings”! Dlaczego?

– Miłość to najważniejsze słowo świata. Kocham kochać. Na tej płycie jestem piewcą miłości jako kobieta, jako matka i człowiek – mówi Bela Komoszyńska.

– Piosenki na nią pisałam w najszczęśliwszym okresie mojego życia. Kobiety, mężczyźni, nasza córka, miasto Warszawa to są bohaterowie, których znam, rozumiem, kocham. I ja, w procesie zmiany, raz jako Bogini Matka, raz jako Carmen. Towarzyszyły mi zapachy Buddy, Biblii i Flamenco oraz filmowa trylogia miłosna Luci Guadagnino. “Miłość” jest najbardziej bezpośrednim z naszych albumów. Jeszcze nigdy moje życie prywatne i zawodowe nie było ze sobą tak nierozerwalnie związane, jak podczas powstawania tej płyty. Po raz pierwszy wszystkie teksty na płytę napisałam w języku polskim. Proces tworzenia muzyki i słów na “Miłość” był wyjątkowo natchniony i radosny. Chciałabym, że w ten sam sposób te piosenki odnalazły swoje miejsce w życiu słuchaczy.

Po barokowym bogactwie “Romy” zespół zapragnął bardziej przejrzystych piosenkowych form. Jednocześnie na “Miłości” wybrzmiewają smyczki, etniczne cymbały, kalimba czy harfa. Tę nietypową orkiestrę prowadzą gitary i fortepian. 

– Naszym genialnym muzycznym gościem jest Kayah, która przejmująco zaśpiewała w “Carmen” – opowiada Bela. – Do współpracy zaprosiliśmy także kwartet smyczkowy pod batutą Magdy Laskowskiej. 

Lista utworów albumu Sorry Boys “Miłość”: 

1. Jesteś pragnieniem
2. Drugie serce
3. Niedziela
4. Miłość
5. Kwiaty
6. Dobrze, że jesteś
7. Warszawa czeka
8. Carmen feat. Kayah
9. Powszedni chleb
10. W brzuchu Buddy
11. Absolutnie, absolutnie

▸ Przeczytaj również: Lady Gaga: Jestem tutaj, żeby zrujnować imprezę (WIDEO)

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie