The Cure skończyli nagrywać nową płytę

The Cure
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Robert Smith zapewnia, że kapela The Cure skończyła nagrywanie pierwszej płyty od 10 lat. Szczegóły serwujemy wam na MUZOTAKT.pl

Nowe wydawnictwo The Cure będzie pierwszym od 10 lat i 14. w imponującym dorobku kapeli. 

– Ciągle robimy to z poczucia misji – zapewnia Robert Smith. – Nagrywaliśmy w różnych stylistykach, ale oczywiście brzmi to jak The Cure. 

▸ Przeczytaj również: Ariana Grande oddaje 90% zysków z “7 Rings”! Dlaczego?

The Cure odwiedzą latem wszystkie kraje Europy poza – nie wiedzieć czemu – Polską. Kapela zagra m.in w Czechach, Rosji, Serbii i na festiwalu Glastonbury.

The Cure zostało założone przez piosenkarza i gitarzystę Roberta Smitha w angielskim Crawley. Swój pierwszy występ dali w 1978 roku, a do chwili obecnej wystąpili na żywo już ponad 1500 razy.

Wydali 13 albumów studyjnych, kilka nagrań koncertowych i liczne ścieżki dźwiękowe, do tego ponad 40 singli, kilka książek i szeroki wachlarz doskonałych kompozycji.

Przez zespół przewinęło się trzynastu muzyków, a obecny skład grupy to: Robert Smith – śpiew, gitara, Simon Gallup – bas, Jason Cooper – perkusja, Roger O’Donnell – klawisze, Reeves Gabrels – gitara.

▸ Przeczytaj również: Lady Gaga: Jestem tutaj, żeby zrujnować imprezę (WIDEO)

View this post on Instagram

Tickets on sale 16th March 2019 at 10am CET

A post shared by The Cure (@thecure) on

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie