W trakcie swojej 50-letniej kariery David Bowie zawsze zaskakiwał, zniewalał, rozanielał.

Rok 2016 i płyta ★(czyt. blackstar) nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Zaledwie 7 utworów, ale prawie 45 minut nowej muzyki od “kameleona rock’n’rolla” to jedna z najbardziej zaskakujących i oryginalnych płyt w jego dyskografii.

Jak twierdzi jej producent i stały współpracownik Bowiego Toni Visconti – głównym celem podczas jej nagrywanie było ‘unikanie rock’n’rolla’, dlatego znaleźć tu można elementy jazzu, elektroniki i krautrocka, gatunku rozpropagowanego przed niemieckie zespoły z lat 70-tych, czyli Can czy Kraftwerk. A wszystko spowite nawiedzonym, niepodobnym do nikogo innego wokalem David Bowie.

Z płyty przed premierą znane są/będą tytułowy ★ – epicka, 10-minutowa ballada, której fragment towarzyszy czołówce nowego serialu ‘The Last Panthers’, ‘Sue (Or In A Season Of Crime)’ i ”Tis A Pity She Was A Whore’ oryginalnie wydane przy okazji kompilacji Nothing Has Changed z 2014 roku a także ‘Lazarus’ – utwór z musicalu o tym samym tytule nawiązującym do twórczości Bowiego.

Album ukazuje się na płycie CD oraz na specjalnym, limitowanym krążku winylowym.

Tracklista:

1. ★
2. ‘Tis A Pity She Was A Whore
3. Lazarus
4. Sue (Or In A Season Of Crime)
5. Girl Loves Me
6, Dollar Days
7. I Can’t Give Everything Away

Wydawca: Sony Music
Data premiery: 08.01.2016

ZOBACZ TELEDYSK
DAVID BOWIE – BLACKSTAR

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!

PRZEGLĄD RECENZJI
Produkcja płyty
Teksty piosenek
Kompozycje muzyczne
Singiel promujący
david-bowie-blackstarW trakcie swojej 50-letniej kariery David Bowie zawsze zaskakiwał, zniewalał, rozanielał. Rok 2016 i płyta ★(czyt. blackstar) nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Zaledwie 7 utworów, ale prawie 45 minut nowej muzyki od “kameleona rock’n’rolla” to jedna z najbardziej zaskakujących i oryginalnych płyt w jego...