Avicii: Rodzina artysty założyła fundację jego imienia

Avicii zmarł 20 kwietnia 2018 roku.

Avicii - fundacja nazwana imieniem artysty!
fot. Sean Erikson

Avicii swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 2007 roku. Drzwi do największych klubów Europy otworzył mu jednak wydany w 2010 roku singel “Seek Bromance”, który zdobył listy przebojów m.in. w Belgii, Holandii, ojczystej Szwecji, a także, jako wersja z wokalem, w Wielkiej Brytanii.

Od tego momentu kariera DJ-a Avicii nabrała rozpędu, a jego utwory regularnie zaczęły trafiać na wysokie miejsca rankingów muzycznych na całym świecie.

▸ Przeczytaj również: Big Brother: Natalia Wróbel na rurze! Zobacz pikantne nagranie…

Avicii – fundacja nazwana imieniem artysty!

20 kwietnia przypadnie pierwsza rocznica śmierci Avicii’ego. Rodzina muzyka uczci ten dzień w wyjątkowy sposób. Wtedy oficjalnie rozpocznie się działalność fundacji imienia Tima Berglinga (prawdziwe imię i nazwisko artysty).

Fundacja skupi się na pomocy osobom zmagającym się z problemami psychicznymi oraz będzie przeciwdziałać samobójstwom. Organizacja zajmie się również takimi problemami jak zmiany klimatyczne, ochrona zagrożonych gatunków i wyjątkowych miejsc przyrody.

Działania fundacji imienia Tima Berglinga nie będą ograniczone do terytorium Szwecji – organizacja planuje również działania zagranicą.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu rodziny:
“Tim chciał uczynić świat lepszym – dlatego zakładamy fundację jego imienia, aby uczcić jego pamięć i wypełniać jego wolę. Życzymy Wam dużo miłości, Rodzina Tima.”

▸ Przeczytaj również: Miley Cyrus znowu NAGO! Tak świętuje dzień szczeniaka (FOTO)

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie