O taki pop walczyliśmy! Posłuchaj debiutanckiego albumu Billie Eilish!

17-letnia artystka debiutuje!

Billie Eilish zapowiada nowy krążek!
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

„WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” – debiutancka płyta Billie Eilish, jedna z najbardziej wyczekiwanych premier 2019 roku – jest już dostępna w sklepach oraz serwisach cyfrowych. Posłuchajcie debiutanckiego krążka poniżej na MUZOTAKT.pl

Billie Eilish (17 l.) to prawdziwy fenomen, który trudno porównać z jakimkolwiek innym współczesnym artystą. Od czasu debiutanckiego singla „Ocean Eyes”, Billie powoli, ale skutecznie przebijała się do czołówki światowego popu. Wszystko za sprawą bardzo szybko rozrastającego się legionu oddanych fanów z całego świata.

Debiutancka EP-ka wokalistki, „don’t smile at me”, od 18 miesięcy nie znika z zestawienia Billboard Top 200 i ma już ponad 5 miliardów globalnych streamów. Eilish regularnie wyprzedaje koncerty, grając coraz dłuższe trasy i w coraz większych obiektach.

▸ Przeczytaj również: Big Brother: Natalia Wróbel na rurze! Zobacz pikantne nagranie…

O Billie Eilish piszą:

Bez dróg na skróty, rozwiązań kompromisowych, wypełniaczy łączących efektowne single. Każdy dźwięk działa, każde słowo znaczy. Nie wierzę, że w głównym nurcie muzyki rozrywkowej będzie w tym roku lepszy debiut płytowy. Nie wydaje mi się, żeby zdarzył się równie dobry od czasu „Pure Heroine” Lorde, a to już sześć lat – Jarosław Szubrycht, „Gazeta Wyborcza”.

Eilish ma jednak do zaoferowanie więcej niż tylko młodość. To także groteskowe podejście do komponowania (kto inny wpadłby na pomysł użycia wiertła dentystycznego w piosence?!); wizerunek tak skrajnie pozbawiony – wydawać by się mogło obowiązkowej dla gwiazd muzyki pop – seksualizacji, że poza twarzą, trudno stwierdzić, jak Eilish właściwie wygląda; to przede wszystkim autentyczność, która sprawia, że najtrafniejsze będzie nazywanie tej muzyki antypopem. (…) Billie Eilish to być może najlepsze, co przydarzyło się muzyce w XXI wieku – Jarosław Kowal, Soundrive.pl

▸ Przeczytaj również: Miley Cyrus znowu NAGO! Tak świętuje dzień szczeniaka (FOTO)

„WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” zostało napisane, wyprodukowane i nagrane w całości przez 17-letnią Billie Eilish i jej brata Finneasa w ich rodzinnym domu w Highland Park w Los Angeles.

Nagrania odbyły się w sypialni Finneasa, po drugiej stronie korytarza od pokoju Billie. Rodzeństwo spędziło znaczną część 2018 roku, pisząc piosenki pomiędzy licznymi koncertami. Po powrotach z trasy, duet zamykał się w domu i nagrywał.Billie Eilish jest zawsze o dwa kroki do przodu i nigdy nie idzie na kompromisy jeśli chodzi o brzmienie lub wizję artystyczną.

WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO? – lista utworów:

1. !!!!!!!
2. bad guy
3. xanny
4. you should see me in a crown
5. all the good girls go to hell
6. wish you were gay
7. when the party’s over
8. 8
9. my strange addiction
10. bury a friend
11. ilomilo
12. listen before i go
13. i love you
14. goodbye

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie