Mötley Crüe sprzedaje się jak ciepłe bułeczki

Netflix pokaże Mötley Crüe - Brud
fot. Youtube

Po premierze filmu “Brud” gwałtownie wzrosła sprzeda muzyki Mötley Crüe. Film, który miał premierę 22 marca wpłynął na sprzedaż muzyki kapeli w sposób dość spektakularny .

W serwisie Spotify liczba straemów Mötley Crüe wzrosła o 570 procent, aż o 900 procent wzrosła słuchalność na platformie Apple Music, a na Apple iTunes aż o 2027 procent. Także Amazon odnotował trzycyfrowy wzrost procentowy sprzedaży książki “Brud”.

▸ Przeczytaj również: Justin Bieber: “Absolutnie kochałem i kocham Selenę”! Co na…

Film “Brud” powstał na podstawie bestsellerowej książki “Mötley Crüe – Brud.

Wyznania gwiazd rocka cieszących się najgorszą sławą” (“The Dirt”) Neila Straussa. Nie zabraknie w nim narkotyków, bliskości śmierci oraz sporej liczby atrakcyjnych dziewcząt, czyli tego wszystkiego, co przyczyniło się do powstania legendy kapeli. Współtwórcami wydawnictwa byli muzycy bandu – Tommy Lee, Vince Neil, Mick Mars i Nikki Sixx – którzy także zajęli się produkcją filmu. 

Iwan Rheon wcielił się w gitarzystę Mötley Crüe, Micka Marsa. Daniel Webber sportretował wokalistę, Vince’a Neila. Machine Gun Kelly zagrał w produkcji Netfliksa bębniarza kalifornijskiej kapeli, Tommy’ego Lee, a Douglas Booth pojawił się jako basista Nikki Sixx. Tony Cavalero zagrał Ozzy’ego Osbourne’a. Rebekah Graf zagrała Heather Locklear, a Leven Rambin wcieliła się w Sharise Neil, żonę Vince’a Neila. 

Jeff Tremaine (“Jackass: Bezwstydny dziadek”) wyreżyserował “The Dirt”. Scenariusz napisali Rich Wilkes i twórca “Californication” Tom Kapinos. 

▸ Przeczytaj również: Big Brother: Natalia Wróbel na rurze! Zobacz pikantne nagranie…

W czasie trwającej od 1980 roku kariery grupa Mötley Crüe sprzedała około 100 milionów płyt.

Szczyt popularności osiągnęła w latach 80., kiedy ukazywały się krążki “Shout at the Devil”, “Theatre of Pain”, “Girls, Girls, Girls” oraz “Dr. Feelgood”. Ostatni album formacji, “Saints of Los Angeles”, pochodzi z czerwca 2008 roku. 

W styczniu 2016 roku zespół zagrał ostatni w karierze koncert. Kapela wcześniej zawarła umowę, w ramach której zobowiązała się, że już nigdy nie wystąpi na scenie. Dokument, “Cessation Of Touring Agreement”, podpisany przez wszystkich czterech członków formacji – Vince’a Neila, Nikkiego Sixxa, Micka Marsa i Tommy’ego Lee – w obecności świadków, zabrania muzykom powrotu do wspólnego grania na żywo.

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie