Petarda z Azji! BLACKPINK prezentuje singiel i EP “Kill this love”

Świat oszalał na punkcie petardy z Azji – BLACKPINK!
fot. materiały prasowe

BLACKPINK: Najwyższy debiut dla żeńskiej grupy K-POP w USA! Najwyżej notowana grupa K-POP na Billboard HOT 100 i Billboard 200! Pierwsza grupa K-Pop z hitem w UK Top 40! Największa liczba odsłon dla koreańskiej grupy na YouTube (ponad 3,7 miliardów!) Pierwsza grupa K-Pop w Spotify Top 40! Ich ostatnia EPka „Square UP” – numer 1 na iTunes w 44 krajach! Występ na tegorocznym festiwalu Coachella! 5 razy na okładce Billboardu!

Od czasu pojawienia się na scenie w 2016 grupa BLACKPINK zredefiniowała znaczenie gatunku uzyskując międzynarodowy rozgłos. Dzięki chwytliwemu utworowi „Ddu-Du Ddu-Du” południowokoreański kwartet pobił rekordy na Billboard Hot 100 zajmując najwyżej notowaną pozycję dla żeńskiego zespołu K-Pop.

Klip do utworu uzyskał 10 milionów odsłon w zaledwie 6 godzin, a w ciągu jednego dnia zobaczyło go aż 36 milionów widzów!

▸ Przeczytaj również: Big Brother: Natalia Wróbel na rurze! Zobacz pikantne nagranie…

BLACKPINK nie zwalniają tempa szykując się do pierwszego występu w USA – w ramach legendarnego festiwalu Coachella, gdzie pojawią się jako pierwszy zespół K-Pop w historii!

Odkryte przez YG Entertainment BLACKPINK tworzą Jisoo, Jennie, Lisa i Rosé – cztery niezwykłe wokalistki, tancerki i ikony mody. Mimo iż każda z dziewczyn swoją charyzmą dociera do szerokiego grona odbiorców największy wzorzec stanowią dla millenialsów – głównie kobiet i dziewczynek Generacji Z, które dumnie nazywają siebie „Blinks”.

Mocno zakorzenione w electropopie BLACKPINK udowadniają, że dzięki wyjątkowemu pochodzeniu każdej z dziewczyn – Rosé urodziła się w Nowej Zelandii i wychowała w Australii, Jennie wychowała się w Nowej Zelandii i Korei, Lisa dorastała w Tajlandii, a Jisoo w południowokoreańskim Seulu są w stanie stworzyć multikulturową i wielojęzykową super-grupę w świecie K-Pop. Zespół doceniło samo Rolling Stone nazywając ich twórczość „idealnym mariażem K-Popu i miejskiego trapu”.

Na muzyczny katalog BLACKPINK składa się ich debiutancka EPka „Square Up” – wydawnictwo, które dotarło do 40 pozycji na Billboard 200 i 1 miejsca na Billboard World Albums. Kilka miesięcy po sukcesie przebojowego „Square Up” YG Entertainment i Interscope Records ogłosiło globalną współpracę z BLACKPINK, torując dla dziewczyn drogę do międzynarodowej kariery. W tym samym miesiącu grupa pojawiła się gościnnie nagraniu Dua Lipą – „Kiss and Make Up” – wielkim hicie, który zyskał aż 164 mln. streamów na Spotify!

Z rozrastającą się w błyskawicznym tempie fanbazą – 19 milionów subskrybentów na YouTube, 15 milionów obserwujących na Instagramie i 14 milionów słuchaczy na Spotify BLACKPINK podróżują obecnie po świecie w ramach zorganizowanej z ogromnym rozmachem trasy koncertowej In Your Area Tour – dziewczyny zobaczyć będzie można w Ameryce, Europie Australii i Azji.

Świat oszalał na punkcie petardy z Azji – BLACKPINK!

▸ Przeczytaj również: Justin Bieber: “Absolutnie kochałem i kocham Selenę”! Co na…

Zobacz klip do “Kill This Love”:

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie