Sam Fender prezentuje ponaddźwiękowe pociski (WIDEO)

Sam Fender prezentuje teledysk do "Hypersonic Missiles".

Sam Fender debiutuje w amerykańskiej telewizji. Zobaczcie fenomenalny występ z programu „Jimmy Kimmel Live!”.
fot. materiały prasowe

Sam Fender udostępnił teledysk do singla “Hypersonic Missiles”. Wyreżyserowany przez uznanego Vincenta Haycocka (Lana Del Rey, Florence + The Machine) teledysk jest trzecim zrealizowanym dla Fendera po sukcesach “Dead Boys” i “Play God”. Wideo nakręcono w Los Angeles.

W zeszłym miesiącu Sam Fender wybrał się za ocean, by zagrać swoje pierwsze koncerty w Los Angeles, Toronto, Nowym Jorku i na festiwalu SXSW w Austin w Teksasie. Muzyk zadebiutował również w amerykańskiej telewizji – w programie Jimmy’ego Kimmela. Sam Fender wykonał najnowszy singiel „Hypersonic Missiles”.

“Hypersonic Missiles” to komentarz Sama Fendera na temat wszechobecnej apatii i świata stojącego na skraju samozniszczenia. Czytamy i oglądamy niepokojące doniesienia na temat wydarzeń na scenach politycznych w różnych miejscach, a kolejne wiadomości wzmagają niepokój, dezorientację i poczucie bezsilności. Skupiamy się na problemach codzienności, cicho obserwując, co nastąpi później. Wszystko zawarte w epickim utworze. 

▸ Przeczytaj również: Big Brother: Natalia Wróbel na rurze! Zobacz pikantne nagranie…

– Pomysł na utwór powstał w momencie, w którym zobaczyłem określenie “Hypersonic Missiles” w gazecie. To nowy rodzaj pocisku rakietowego, który porusza się z dziewięciokrotną prędkością dźwięku, czyli praktycznie jest nie do zatrzymania – wyjaśnia 24-letni artysta. – Ameryka nie ma obecnie obrony przeciwko tego rodzaju broni, więc w przypadku ataku byłaby bezbronna – od czasu wyrzutu mieliby jakieś 6 minut nim doszłoby do ataku. Na wiele sposobów “Hypersonic Missiles” to niekonwencjonalna piosenka miłosna. Skupia się na świecie otaczającym narratora, który kompletnie zawierza teoriom spiskowym. Jest przekonany, że świat stoi na skraju zagłady. Wie, że rzeczywistość jest przepełniona niesprawiedliwością, ale czuje się wobec tego bezsilny. Nie ma odpowiednich pokładów inteligencji, by to zmienić, a jednocześnie jest beznadziejnie uzależniony od konsumeryzmu. W całym tym chaosie znajduje się jednak miejsce na miłość i celebrację. Pojawiają się promyki nadziei, które są słyszalne w piosence. Bez względu na to, co się wydarzy, te dwie osoby będą miały kur***ko dobry czas razem, na przekór tyranom, którzy rządzą światem i mimo nieuchronnego zagrożenia ze strony tytułowych superszybkich pocisków rakietowych.

W miniony weekend Sam Fender odwiedził Warszawę. Wystąpił w radiowej Trójce i Dzień Dobry TVN. 

Po powrocie do Wielkiej Brytanii Sam wyprzedaje każdy swój koncert. Z dwoma wyprzedanymi występami w Shepherd’s Bush Empire w maju oraz dawno już sprzedaną trasą, Sam ostatnio ogłosił wyjątkowy występ w rodzinnym mieście w Tynemouth Castle latem tego roku,  4000 biletów wyprzedało się w ciągu godziny! Niezwykle napięty grafik letnich festiwali (w tym Glastonbury, All Points East i TRNSMT) powinien zapowiadać wydanie debiutanckiego albumu. Dalsze szczegóły zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.

▸ Przeczytaj również: Justin Bieber: “Absolutnie kochałem i kocham Selenę”! Co na…

Sam Fender Live:

17/04 – Badaboum, Paris
18/04 – Doornroosje, Nijmegen
20/04 – Tivoliredenburg, Utrecht
22/04 – Gloria, Koln SOLD OUT
24/04 – Columbia Theater, Berlin SOLD OUT
25/04 – Technikum, Munchen SOLD OUT
26/04 – Papiersaal, Zurich
28/04 – Orangerie, Brussels
29/04 – Melkweg, Amsterdam
2/05 – Ritz, Manchester SOLD OUT
3/05 – QMU, Glasgow SOLD OUT
4/05 – Live at Leeds
6/05 – Shepherds Bush Empire, London SOLD OUT
7/05 – Shepherds Bush Empire, London SOLD OUT
10/05 – O2 Academy, Birmingham SOLD OUT
12/05 – Lemon Grove, Exeter SOLD OUT
13/05 – SWX, Bristol SOLD OUT
26/05 – Neighbourhood Weekender, Warrington
1/06 – All Points Festival, London (w/ Mumford & Sons)
10/06 – Pinkpop Festival, Landgraaf
13/06 – Bergenfest, Bergen
28/06 – Glastonbury Festival
5/07 – Down The Rabbit Hole Festival, Nijmegen
6/07 – Barn On The Farm, Highnam
11/07 – Tynemouth Castle, North Shields SOLD OUT
12/07 – Hyde Park, London (w/ Bob Dylan + Neil Young)
13/07 – TRNSMT Festival, Glasgow
16/08 – Summer Sonic, Tokyo
18/08 – Summer Sonic, Osaka
31/08 – Electric Picnic, Laois Ireland

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie