David Bowie nie żyje. Artysta zmarł 10 stycznia 2016 roku.

David Bowie odszedł po przegranej walce z rakiem, na którego chorował od 18 miesięcy. Dwa dni wcześniej w dniu jego 69. urodzin trafiła do sklepów jego nowa płyta ★ (wym. Blackstar).

W Polsce dla uczczenia tego wydarzenia, radiowa Trójka, Onet Muzyka i serwis z teledyskami Vevo specjalnie zmienią logotypy na swoich facebookowych profilach – słowa Trójka, Onet Muzyka i Vevo napisane zostaną specjalną ‘gwiezdną’ czcionką, jaką na okładce nowej płyty napisano słowo BOWIE.

Autorem pomysłu, aby fragmentów słynnej pięcioramiennej gwiazdy użyć jako liter jest autor kilku ostatnich okładek płyt Davida Bowie – Jonathan Barnbrook. Koncepcja nieodłącznie wiąże się z muzyką zawartą na ★ – wg. tych, którzy słyszeli już nowy materiał, czeka nas najbardziej eksperymentalne, a przez to bardziej podatne na interpretację niż zwykle, dzieło Bowiego. Oszczędna, elegancka grafika płyty zostawia duże pole dla wyobraźni i współgra z ideą ★.

Jest to również pierwsza płyta, na okładce której nie pojawiło się, nawet przysłonięte, zdjęcie Davida.

Zmiana nastąpiła 8 stycznia na kilka godzin na portalach społecznościowych każdego z wymienionych mediów i nie ma w swojej historii precedensu. Akcja promocyjna zauważona i doceniona została przez sam management Davida Bowie.

Album ★ trafił do sprzedaży tego samego dnia w formie cyfrowej, na płycie CD i limitowanym, specjalnym wydaniu na winylu. Album promują single Lazarus i tytułowy, prawie dziesięciominutowy utwór ★.

ZOBACZ OSTATNI TELEDYSK
DAVID BOWIE – LAZARUS

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!