Avicii – „SOS”: Pierwszy utwór zapowiadający pośmiertny album artysty

Elegancki i nowoczesny singiel opiera się na wzniosłym wokalu Aloe Blacca oraz przestrzennej i wielowymiarowej produkcji Tima Berglinga, Albina Nedlera i Kristoffera Fogelmarka.

Avicii
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Już 6 czerwca 2019 roku ukaże się pośmiertny album Avicii’ego. „SOS (feat. Aloe Blacc)” to pierwszy utwór z nadchodzącego krążka Avicii – “Tim”. Premiera nowego singla już teraz na MUZOTAKT.pl

Avicii, który zmarł 20 kwietnia w zeszłym roku zostawił blisko dwieście niedokończonych kompozycji. Tuż przed śmiercią jego nowa płyta była praktycznie skończona. Jak donoszą źródła album był w 90% ukończony. Na krążku znajdziemy aż 16 nowych kawałków.

“Kończenie tych utworów było… Paraliżuje mnie, gdy muszę o tym opowiadać, jednak wszystko kręciło się wokół tego, by dokończyć to, co zaczął Tim” – opowiada Fogelmark.

▸ Przeczytaj również: Rihanna w odważnej sesji! Seksownie odsłoniła… (FOTO)

Za pomocą program Fruity Loops, Albin i Kristoffer mogli odczytać kierunek, który obrał Tim przy pracy nad kawałkami.

“On miał zupełnie inny sposób grania na pianinie i klawiszach. W związku z tym trafiał czasami w nietypowe klawisze, co składało się na bardzo oryginalne brzmienie. „SOS” jest pełne jego odcisków palców” – przyznaje Nedler.

W osobistych notatkach Avicii’ego producenci odnaleźli informację, że do współpracy nad „SOS” muzyk zamierzał zaprosić Aloe Blacca, z którym nagrał wcześniej wielki hit „Wake Me Up”. Nadler i Fogelmark natychmiast odezwali się do wokalisty.

▸ Przeczytaj również: Julia Wieniawa zaśpiewała hit Shallow! (WIDEO)

O czym opowiada nowy utwór?!

“Mam wrażenie, że pisząc „SOS”, Avicii wyprzedził swoją epokę. Tekst dotyczy oczywiście walki z różnymi demonami. Myślę, że to niezmiernie istotny temat, o którym należy głośno mówić. Zwłaszcza, że wszystko, co przekazywał Tim, trafia głęboko do serc ludzi. Za sprawą tego singla mamy szansę dać ludziom możliwość głośnego zawołania o pomoc” – przyznaje Aloe Blacc.

Avicii swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 2007 roku.

Drzwi do największych klubów Europy otworzył mu jednak wydany w 2010 roku singel “Seek Bromance”, który zdobył listy przebojów m.in. w Belgii, Holandii, ojczystej Szwecji, a także, jako wersja z wokalem, w Wielkiej Brytanii. Od tego momentu kariera DJ-a nabrała rozpędu, a jego utwory regularnie zaczęły trafiać na wysokie miejsca rankingów muzycznych na całym świecie.

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie