PRO8L3M prezentuje “VI katastrofę” (WIDEO)

Duet połączył siły z WWF (World Wide Fund for Nature), aby rzucić światło na potencjalne scenariusze dla roku 2050 i zachęcić do zapoznania się z raportem "2050 Polska Dla Pokoleń".

Grupa PRO8L3M opublikowała singiel zatytułowany
fot. Michał Klusek © Wszelkie prawa zastrzeżone

Duet PRO8L3M opublikował animowany klip do utworu “VI katastrofa” z albumu “Widmo”.

Fani duetu PRO8L3M do niedawna przypisywali pesymistyczną wizję z utworu “VI katastrofa” wyłącznie przejawiającej się w tekstach, niezwykle obrazowej wyobraźni Oskara. Wizja ta wpisuje się w konwencję płyty “Widmo”, poruszającej zagadnienia upadku cywilizacji, dystopii oraz mrocznych aspektów naszego funkcjonowania.

▸ Przeczytaj również: Michał Szpak w nieziemskiej sesji zdjęciowej! Podsumowanie trasy (FOTO)

Kilka dni temu zespół odkrył karty i zdradził, że tekst utworu, traktującego o wyniszczonym przez człowieka świecie i obumierającym środowisku, powstał na podstawie przygotowanego przez BGC we współpracy z WWF raportu “2050 Polska Dla Pokoleń”.

Raport zawiera dwa scenariusze — lepszy i gorszy. Każdy z nich zależy od działań, które już teraz podejmiemy w kluczowych obszarach funkcjonowania naszego kraju, a które mają wpływ na środowisko naturalne. Średnia globalna temperatura rośnie w niespotykanym tempie i niepodjęcie odpowiednich działań może spowodować dalsze, miliardowe straty związane z anomaliami pogodowymi. Co więcej, powietrze w wielu polskich miastach jest mocno zanieczyszczone, co przyczynia się do śmierci ponad 40 000 osób rocznie.

▸ Przeczytaj również: Julia Wieniawa zaśpiewała hit Shallow! (WIDEO)

Czy da się zapobiec rozwojowi tej ekologicznej katastrofy na naszym lokalnym podwórku? Możemy dowiedzieć się tego z zawartych w raporcie danych, które zainspirowały utwór zespołu PRO8L3M.

Dystopijny świat “VI katastrofy” właśnie zmaterializował się w postaci animacji autorstwa studia Melt. Razem z jej bohaterem przemierzamy zadymioną oparami smogu, opustoszałą gigantyczną metropolię.

Twórcy, wraz z duetem PRO8L3M postanowili odpowiedzieć na pytanie – dokąd zmierza nasz świat, jeśli nie zadziałamy? Szósta katastrofa to potoczne określenie współczesnego zjawiska wymierania gatunków na Ziemi, powodowanego wpływem i działalnością cywilizacji. Utwór pod tym tytułem trafił na najnowszy album zespołu zatytułowany “Widmo”. 

Zobacz klip VI katastrofa:

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie