2016 rok to przełom dla zespołu Leszcze. Do dansingowej supergrupy dołączył Kacper Kuszewski.

Leszcze
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Aktor, znany jest szerszej publiczności jako Mareczek z M Jak Miłość – ojciec trójki dzieci i najbardziej wymarzony zięć Rzeczypospolitej. Leszcze z nowym solistą w ramach projektu Prywatka na YouTube co miesiąc będą publikować jeden premierowy materiał w Internecie, a wszystkich fanów zapraszają do wspólnej tanecznej zabawy. Zespół wraz Kacprem Kuszewskim zapowiada trasę koncertową w domówkowo-prywatkowym klimacie. Premierowy utwór nowej konstelacji Leszczy z Kacprem Kuszewskim w roli amanta i wokalisty to komediowo przedstawiona historia przybysza do stolicy, popularnego „słoika” na skraju załamania nerwowego.

– Nasz premierowy utwór pod tytułem „Konfiture” to historia o wybujałych ambicjach ludzi z naszego pokolenia. Jednak z Leszczami łączą nas przede wszystkim muzyczne żarty i poczucie humoru więc udało się na ten temat stworzyć zabawną i energetyczną piosenkę – opowiada o swojej współpracy z zespołem Kacper Kuszewski. Za produkcję tego utworu odpowiada Paweł Sęk, polski producent z Los Angeles dwukrotnie nominowany do Nagrody Grammy.

Kolejne materiały publikowane na kanale Prywatka na YouTube będą składały się na większą opowieść, której odsłony fani będą mieli okazję śledzić na bieżąco w popularnym serwisie. Każda piosenka to także oddzielny klip, nawiązujący do obowiązującej w kapeli ideologii przekraczania stylistycznych konwencji. Wyznawcy oldschoolowych tanecznych brzmień, pasjonaci dobrej zabawy, pełnych ironii harców słownych powinni być zachwyceni.

Leszcze powstały jako muzyczny żart dwóch rekinów trójmiejskiego undergroundu – Maćka Łyszkiewicza (autora większości leszczowych tekstów i muzyki, twórcy zespołów No Limits i Łyczacza) i Maćka Bednarka. Ludzie pokochali taneczne rytmy, a żartami z kiczowatej konwencji zachwycili się też krytycy, porównując formację do Buena Vista Social Club. Leszcze za piosenkę „Ta dziewczyna” otrzymały Nagrodę Dziennikarzy na opolskim festiwalu w 2002 r. Po 6 latach zespół wygrał ten festiwal i dostał Nagrodę Publiczności za utwór „Tak się Bawi Nasza Klasa”.

ZOBACZ TELEDYSK
KACPER KUSZEWSKI & LESZCZE – KONFITURE

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!