MUZOTAKTNEWSYGwiazdyBeyoncé powróciła w wielkim stylu!

Beyoncé powróciła w wielkim stylu!
B

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Film „Homecoming: A Film by Beyoncé”, który pozwala zajrzeć za kulisy słynnego występu artystki na festiwalu Coachella w 2018 roku, jest już dostępny w serwisie Netflix. Przeplatany ujęciami pokazującymi przygotowania do koncertu, „Homecoming” pozwala podejrzeć proces powstawania tego niezwykłego występu, który stał się prawdziwym wydarzeniem kulturowym.

Koncert Beyoncé podczas Coachelli był hołdem złożonym amerykańskim szkołom i uniwersytetom, które od XIX wieku zajmowały się kształceniem osób czarnoskórych. Jedną z tych szkół – Fisk University – ukończył ojciec artystki, Matthew Knowles.

REKLAMA

Beyoncé skupia uwagę na wizjonerach, którzy ją zainspirowali – absolwentach wspomnianych szkół takich jak Toni Morrison, Alice Walker, aktywistka Marian Wright Edelman, oraz naukowiec W.E.B. Du Bois, i wpływowych artystach i artystkach, takich jak Nina Simone, Maya Angelou, Chimamanda Ngozi Adichie i Audre Lorde.

▸ Przeczytaj również: Rihanna w odważnej sesji! Seksownie odsłoniła… (FOTO)

Materiały promocyjne partnera

Nakręcony w ciągu ośmiu miesięcy film pokazuje powrót artystki na scenę i proces przygotowań, który trwał cztery miesiące i w który zaangażowane było ponad 150 muzyków, tancerzy i artystów, wybranych przez samą gwiazdę. 

Artystka, dzieląca jednocześnie rolę reżysera koncertu, jak i dokumentującego go filmu, przyznaje, że było to jedno z najtrudniejszych zadań, jakich się podjęła. „Wiedzieliśmy, że nic takiego nie zostało jeszcze stworzone na żadnym festiwalu kiedykolwiek wcześniej. To musiało być coś, czego nie da się z porównać z niczym innym. Ten występ to hołd dla bardzo istotnej części afroamerykańskiej kultury. Musiał być zarazem prawdziwy dla tych, którzy dobrze znają tę historię, jak i zapewniać dobrą rozrywkę oraz jednocześnie edukować tych, którzy o tym nie wiedzą. Ten cel przyświecał mi zarówno przy tworzeniu filmu, jak i koncertu”. 

Wiele osób, które pracowało przy koncercie, to byli studenci szkół określanych jako HBCU (historically black colleges and universities). Dołączyli do stałej grupy wykonawców występujących z Beyoncé. Widzowie nie tylko mają szansę zobaczyć intensywne próby, ukazujące ich niezwykły talent, ale także usłyszeć ich historię. „Wiele osób, które są świadome kultury oraz historii, to absolwenci szkół i uniwersytetów dla szkół czarnoskórych. Jednym z nich jest mój ojciec”, mówi Beyoncé w filmie. „To szczególnie ważne doświadczenie, którym należy się cieszyć i które trzeba chronić”. 

▸ Przeczytaj również: Jennifer Lopez i Cardi B rozbierają się! (WIDEO)

Dodatkowym prezentem dla fanów jest utwór „Before I Let Go”, który można usłyszeć w napisach końcowych. Utwór jest coverem klasyka r&b Frankiego Beverly & Maze z 1981 roku, ktory można było usłyszeć podczas meczy drużyny szkół HBCU. Nagranie znalazło się także na płycie Homecoming: The Live Album, która zawiera muzykę z całego koncertu. Album dostępny jest już w serwisach streamingowych. 

Film Homecoming: A Film by Beyoncé został wyreżyserowany i wyprodukowany przez Beyoncé Knowles-Carter, z dodatkową pomocą Eda Burke oraz Steve’a Pamona i Erinn Williams.

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA