Madonna pokazała teledysk do singla „Medellín” (WIDEO)

Klip do „Medellín” uchyla rąbka tajemnicy na temat konceptu artystki na nową płytę.

Madonna powraca z nowym singlem. 17 kwietnia ukaże się pierwszy kawałek z nowej płyty
fot. materiały prasowe

Po oficjalnej premierze na antenie MTV, do internetu trafił teledysk do pierwszego singla zapowiadającego nowy album Madonny – „Madame X”.

W „Medellín” widzimy rozwinięcie motywów z „Madame X”, o których Madonna opowiedziała po raz pierwszy w manifeście zapowiadającym album.

W klipie pojawiają się odniesienia do „Like a Prayer”, „Human Nature”, „Don’t Tell Me”, jak również ery „Blonde Ambition”.

▸ Przeczytaj również: Ariana Grande zaatakowana w Wielkanoc na Coachella! (WIDEO)

Madonna od kilku lat mieszka w Lizbonie i to czas spędzony w Portugalii w dużej mierze posłużył za inspirację do „Madame X”. – To w tym mieście narodziła się moja płyta. Odnalazłam tu swoje plemię i magiczną grupę wspaniałych muzyków, którzy wzmocnili moją wiarę w fakt, że muzyka łączy nas wszystkich i jest duszą wszechświata – mówi artystka.

Na podstawowej wersji „Madame X” znajdzie się 15 premierowych utworów, które celebrują wieloletnią relację artystki z muzyką latynoską, jak również wpływami kultur z całego świata. Gwiazda śpiewa po portugalsku, hiszpańsku i angielsku.

Najjaśniejszymi punktami „Madame X” są „Medellin”, współprodukowany przez Mirwais, utwór-hołd dla rodzinnego miasta Malumy, epickie „I Rise”, dancehallowe „Future” z gościnnym udziałem Quavo (Migos) i współwyprodukowane przez Diplo, jak również innowacyjne w brzmieniu „Dark Ballet” (również produkcja Mirwaisa).

Nagrania do „Madame X” trwały 18 miesięcy i odbywały się w Portugalii, Londynie, Nowym Jorku i Los Angeles. Madonna współpracowała producencko między innymi z Mirwaisem, Mike’em Deanem i Diplo.

▸ Przeczytaj również: Hailey Bieber opublikowała wzruszający post o Justinie Bieberze!

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie