Prince: Wkrótce 14 niepublikowanych piosenek!

Niesamowita wiadomość dla fanów Artysty!

Prince Piosenki, które słucha Barack Obama
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Nowy album Originals, zawierający utwory, które Prince napisał dla innych artystów, w tym dla The Time, Vanity 6, Sheila E., Martika, The Bangles, będzie dostępny w czerwcu.

Prince zostanie na zawsze zapamiętany jako charyzmatyczny performer, artysta zdobywający listy przebojów i rewolucjonista biznesu muzycznego. Jednakże w tym samy czasie, który spędził w blasku reflektorów w swojej cztero-dekadowej karierze, Prince pracował również bez wytchnienia za kulisami, pielęgnując talent i pisząc piosenki dla wschodzących artystów, których respektował.

▸ Przeczytaj również: Hailey Bieber opublikowała wzruszający post o Justinie Bieberze!

Spadkobiercy zmarłego w 2016 Prince’a we współpracy z Warner Bros. Records i TIDALem przygotowali Originals, album zawierający 15 utworów, z czego 14 nigdy nie było wcześniej wydanych. Nagrania są dowodem na zakulisową rolę, jaką Prince odgrywał w karierach innych artystów. Utwory zostały wybrane wspólnie przez Troya Cartera w imieniu spadkobierców i JAYA-Z.

Od 7 czerwca Originals będzie dostępny wyłącznie na TIDALu przez 14 dni. W duchu dzielenia się muzyką Prince’a z fanami tak, jak on sobie tego życzył, album będzie dostępny do odtwarzania w wysokiej jakości poprzez subskrypcję HiFi TIDALa. Członkowie będą mogli usłyszeć nagrania dokładnie tak, jak zamierzał artysta.
Dwa tygodnie później, 21 czerwca, dostępna będzie wersja CD oraz streaming/download na pozostałych platformach z muzyką cyfrową, a 19 lipca  ukażą się edycja na podwójnym 180-gramowym winylu oraz wydanie deluxe CD/2LP.

▸ Przeczytaj również: Rihanna w odważnej sesji! Seksownie odsłoniła… (FOTO)

W połowie lat 80. XX wieku Prince był u szczytu kariery. Nie dość, że sam dominował na listach przebojów, komponował i produkował, to również pisał piosenki dla innych. Z jego talentu skorzystali, chociażby jego podopieczni – The Time, Vanity 6, Sheila E., Apollonia 6, Jill Jones, The Family, Mazarati. Niektóre z  piosenek, które znajdą się na Originalsokazały się hitami dla artystów, którzy je nagrali. Tak było przykładowo z Sheilą E. i “The Glamorous Life”, numerem jeden tanecznych list w 1984 roku, czy wspaniałym “Manic Monday” The Bangles, który pomógł wynieść ich płytę “Different Light” do drugiego miejsca na listach. Sukces odniosła też płyta zespołu The Time “Ice Cream Castle” z przebojem “Jungle Love” (57 tygodni na Billboard 200) oraz materiał Martiki z 1991 roku, zatytułowany “Love… Thy Will Be Done”.

Originals jest niczym podniesienie kurtyny i pokazanie, co tak naprawdę kryje się za doskonale znanymi niektórymi popowymi przebojami. Na albumie znajdziemy także wersje Prince’a do Vanity 6 i “Make-Up”, Jill Jones z  “Baby, You’re a Trip”, Kenny’ego Rogersa i “You’re My Love” oraz rzecz jasna oryginalną wersję megahitu “Nothing Compares 2 U” Sinead O’Connor.

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie