Stormzy powraca i ujawnia nowy singiel “Vossi Bop”!

Utwór został wyprodukowany przez brytyjskiego producenta Chrisa Andoha.

Stormzy na Kraków Live Festival
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Wielokrotnie nagradzany brytyjski muzyk, Stormzy, zaprezentował dzisiaj długo oczekiwany singiel “Vossi Bop” razem z niezwykłym teledyskiem, w którym wystąpił aktor Idris Elba.

Vossi Bop” jest pierwszym wydawnictwem Stormzy’ego od 2017 roku i pierwszym z jego wytwórni #Merky Records we współpracy z Atlantic Records. “Vossi Bop” to piosenka zainspirowana viralowym tańcem stworzonym przez NL Vossi w 2015 roku.

W teledysku, który wyreżyserował Henry ScholfieldStormzy występuje w różnorodnych, kultowych londyńskich miejscach, takich jak Westminster Bridge, Silvertown Square i Bank of England w centralnym Londynie. Pojawia się w nim też brytyjski aktor Idris Elba.

▸ Przeczytaj również: Hailey Bieber opublikowała wzruszający post o Justinie Bieberze!

Zanim Stormzy wydał swój platynowy debiutancki album, “Gang Signs & Prayer” w lutym 2017 roku, był okrzyknięty jednym z najbardziej obiecujących raperów na brytyjskiej scenie muzycznej. Kilka lat później Stormzy stał się jednym z najbardziej inspirujących brytyjskich artystów, znacząco przekształcając undergroundowy krajobraz muzyczny i będąc prawdziwym głosem ruchu równouprawnienia. 

Mimo, że Stormzy ponad rok nie był obecny w blasku muzycznych reflektorów, kontynuował działalność filantropijną. W lipcu zeszłego roku Stormzy stworzył “The Stormzy Scholarship” – stypendium, które opłaca naukę dla dwóch studentów rocznie na Uniwersytecie Cambridge. Następnie, zaprezentował #Merky Books, we współpracy z Penguin Random House UK, na łamach którego wydał swoją własną książkę “Rise Up: The Story So Far”. Wkrótce potem ujawnił “Writers’ Prize” (Nagrodę dla Pisarzy) – inicjatywę poszukującą najlepszych pisarzy nowego pokolenia. Ponadto w styczniu 2018 ogłosił powstanie swojej własnej wytwórni muzycznej #Merky Records, która będzie podpisywać nowe wschodzące talenty.

Po niesamowitym sukcesie muzyki studyjnej Stormzy podbija również scenę koncertową. Został pierwszym w historii brytyjskim raperem, który będzie headlinerem na tegorocznym Glastonbury Festival, największym na świecie festiwalu muzycznym. Następnie uda się na Ibizę na swój coroczny #Merky Festival – dwudniowy event, na którym wystąpią najbardziej pożądani brytyjscy artyści. W tym roku festiwal wyprzedał się w 48 godzin, stając się pierwszym biletowanym wydarzeniem w historii Ibizy, na który wszystkie bilety sprzedały się przed dniem imprezy.

▸ Przeczytaj również: Rihanna w odważnej sesji! Seksownie odsłoniła… (FOTO)

Stormzy jest również właścicielem 24 prestiżowych nagród, w tym: 2 x BRIT Awards1 x Ivor Novello Award,6 x MOBO Awards1 x Q Award,1 x MTV EMA1 x BBC Music Award1 x Teen Choice Award, 3 x AIM Awards2 x BET Awards1 x British GQ Award, 2 x Global Awards.

“Gang Signs & Prayer” – debiutancki album artysty:

•  zdobył #1 miejsce na liście przebojów w UK, jako pierwszy album z gatunku grime w historii
•  wiodącym singielem był “Big For Your Boots” – najwyższe miejsce dla brytyjskiej piosenki z gatunku grime w historii
•  cały rok utrzymał się na liście Top 40 UK
•  zdobył status platynowy w UK
•  sprzedał się w 374 tysiącach egzemplarzy w UK // 625 tysięcyegzemplarzy globalnie
•  został odtworzony 560 milionów razy w serwisach streamingowych
•  zdobył nagrody: “Album Roku“, BRIT Awards (2018) // “Najlepszy Album“, Ivor Novello’s (2018)

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie


Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!