Gwiazdy

Janet Jackson, Ice Cube, Snoop Dogg wspominają Johna Singletona

Janet Jackson, Ice Cube, Snoop Dogg i Janelle Monáe znaleźli się wśród gwiazd wspominających Johna Singletona. John Singleton zmarł 29 kwietnia 2019 roku w wieku 51 lat. Utalentowanego twórcę wspominają gwiazdy muzyki i filmu.

– Dałeś mi pierwszą rolę w filmie, pierwszą nominację do Oscara i dużo więcej – napisała Janet Jackson. – Dziękuję za wszystko, co dałeś światu przez swoją pracę i wszystko, co zrobiłeś dla czarnej kultury, kobiet i młodych filmowców. Będę za tobą tęsknić John. 

▸ Przeczytaj również: Hailey Bieber opublikowała wzruszający post o Justinie Bieberze!

– Zostałem odkryty przez mistrza filmowego Johna Singletona. Nie tylko uczynił ze mnie gwiazdę filmową, ale uczynił mnie reżyserem – napisał Ice Cube. – Nie ma słów, by wyrazić, jak smutno jest stracić brata, przyjaciela i mentora. 

Mając 24 lata John Singleton przeszedł do historii kina otrzymując jako najmłodszy reżyser w historii nominację do Oscara za debiutancki film “Chłopaki z sąsiedztwa”. Twórca został także wtedy pierwszym Afro-Amerykaninem, który otrzymał nominację do Oscara za reżyserię. Dzięki filmowi popularność zdobyli także grający w nim aktorzy Cuba Gooding, Jr., Angela Bassett, Ice Cube oraz Laurence Fishburne. 

» Wybrane dla Ciebie

Na fali sukcesu wyreżyserował teledysk Michaela Jacksona “Remember the Time” z Eddiem Murphym, Iman i Magikiem Johnsonem. W 1993 roku zrealizował dramat “Poetic Justice – Film o miłości” z Janet Jackson i Tupakiem Shakurem. “Studenci” to film z 1995 roku z Jennifer Connelly i Ice Cube’em.

▸ Przeczytaj również: Margaret: Szczegóły płyty “Gaja Hornby”. Gościnnie jej partner Kacezet!

W 2000 roku zrealizował nową wersję “Shafta” z Samuelem L. Jacksonem, a “Za szybcy, za wściekli” z 2003 roku to największy sukces kasowy reżysera. W filmie tym pojawili się nowi bohaterowie Roman Pierce (Tyrese Gibson) oraz Tej Parker (Ludacris) obecni w serii do dziś.

John Singleton pracował ostatnio przy serialu “Snowfall”, którego był producentem i pomysłodawcą.

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie
Autor
Redakcja MUZOTAKT.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ice CubeJanet JacksonJohn SingletonSnoop Dogg