MUZOTAKTNEWSYMuzykaMadonna prezentuje inspirującą balladę „I Rise”. To hymn LGBT+

Madonna prezentuje inspirującą balladę „I Rise”. To hymn LGBT+
M

REKLAMA
REKLAMA

„I Rise” to druga z pięciu piosenek, które Madonna udostępni przed oficjalną premierą „Madame X”. Przypominamy, że krążek trafi do sklepów i serwisów cyfrowych 14 czerwca 2019. Premiera nowego kawałka już teraz na MUZOTAKT.pl

„I Rise” to drugi po „Medellín”, który Madonna udostępnia przed premierą nowego krążka. Jak dowiadujemy się przed wydaniem „Madame X” będziemy mogli usłyszeć jeszcze zaraźliwie chwytliwe „Crave” ft. Swae Lee wyprodukowane przez Mike’a Deana (10 maja), jamajskie „Future” ft. Quavo (17 maja) oraz innowacyjne brzmieniowo „Dark Ballet” (7 czerwca).

REKLAMA

▸ Przeczytaj również: Hailey Bieber opublikowała wzruszający post o Justinie Bieberze!

“Napisałam „I Rise”, by udzielić głosu wszystkim zmarginalizowanym osobom, które czują, że nie mają możliwości wypowiedzenia się. W tym roku obchodzimy 50. rocznicę ruchu walki o prawa osób LGBT. Mam nadzieję, że ten utwór zachęci wszystkich, by byli tym, kim są, by mówili, co myślą i by kochali samych siebie” – mówi Madonna.

Podczas tegorocznej gali GLAAD, która odbędzie się 4 maja, Madonna otrzyma nagrodę Advocate for Change. To druga osoba w historii i pierwsza kobieta, której wręczane jest to wyróżnienie, kierowane do tych, którzy zmieniają bieg historii dla osób LGBTQ na całym świecie.

▸ Przeczytaj również: Margaret: Szczegóły płyty “Gaja Hornby”. Gościnnie jej partner Kacezet!

„Madame X”, najnowsza płyta Madonny, jest zainspirowana czasem artystki spędzonym w Lizbonie. 15 nowych utworów celebruje związki artystki z muzyką latynoską, jak również wpływy kultur z całego świata. Na krążku wokalistka śpiewa po portugalsku, hiszpańsku oraz angielsku. „Madame X” powstała we współpracy z Mirwaisem, jak również (między innymi) Mike’em Deanem i Diplo.

Pierwszy oficjalny singiel z wydawnictwa, „Medellín”, spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. W „NPR” czytamy: To świetna mieszanka spokojnego, uzależniającego dance-popu i energetycznego reggaetón, a „Entertainment Weekly” już ogłosiło kawałek hymnem tego lata. „The Guardian” zauważa, że „Medellín” to przypomnienie, że Madonna świetnie potrafi łączyć gatunki.

Posłuchaj „I Rise” tutaj:

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA