Avicii: „Tough Love” – kolejny singiel z pośmiertnego albumu już dostępny

Autorami i producentami kawałka są Tim Bergling (Avicii), Vincent Pontare i Salem Al Fakir (Vargas & Lagola).

Avicii - fundacja nazwana imieniem artysty!
fot. Sean Erikson

Avicii z kolejnym utworem. Pośmiertny album coraz bliżej! W serwisach cyfrowych pojawił się utwór „Tough Love” Avicii’ego, kolejna zapowiedź albumu „TIM”.

„Tough Love” zostaje wierny naturze największych hitów artysty, jak również stanowi kolejny dowód na to, że Avicii stale poszukiwał nowych brzmień.

Al Fakir i Pontare to wieloletni współpracownicy Berglinga, którzy pracowali z nim między innymi nad „Silhouettes”, „Hey Brother” i „Without You”. Wiosną 2018, kiedy Tim poznawał muzykę z północnych Indii, zagrał swoim kolegom w studiu melodię zainspirowaną odkrytymi niedawno inspiracjami.

▸ Przeczytaj również: Rihanna kusi w bieliźnie! Zobacz PIKANTNE zdjęcia

– Ku naszemu zaskoczeniu, wpływy muzyki indyjskiej idealnie zgrały się z kawałkiem, nad którym wtedy pracowaliśmy. To było bardzo typowe we współpracy z Timem. Był geniuszem melodii – wspomina Vincent Pontare.

Avicii słynął w skrupulatności i perfekcjonizmu.

W jego głowie zawsze tkwił końcowy efekt, jaki ma wywołać kawałek, nad którym pracuje. W notkach do „Tough Love” można było przeczytać: „To musi być duet. Najlepiej, gdyby była to para z prawdziwego życia. Albo tacy twórcy, którzy pracowali tak często, że wszyscy uważają ich za parę!”.

Kiedy Tim zmarł, singiel był gotowy w 80%. Aby spełnić wolę artysty, Pontare zaprosił do kawałka swoją żonę, szwedzką wokalistkę Agnes.

▸ Przeczytaj również: Margaret: Szczegóły płyty “Gaja Hornby”. Gościnnie jej ed sheeranpartner Kacezet!

Zobacz kulisy powstania piosenki Avicii – „Tough Love”:

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie