Major Lazer zapowiada nowy, wyczekiwany album

W „Can’t Take It From Me” słyszymy powrót do karaibskich korzeni.

Major Lazer

Major Lazer powraca z „Can’t Take It From Me” – singlem zapowiadającym wyczekiwany czwarty album. Gościnnie w kawałku pojawia się Skip Marley.

Legenda Major Lazer narodziła się w 2008 roku, kiedy niesławny jamajski komandos, który stracił rękę w tajemniczej wojnie zombie, zaczął funkcjonować pod przykrywką właściciela klubu dancehall w Trynidadzie. Poprosił wieloletnich sojuszników – Diplo i Switcha – by wsparli go przy produkcji debiutanckiego albumu.

Kolekcja futurystycznych dancehallowych bangerów powstała z myślą o ochronie świata przed złymi mocami, które czają się tuż pod powierzchnią cywilizacji. Wydany w 2009 „Guns Don’t Kill People… Lazers Do” rozpoczęło pełną sukcesów misję Major Lazer, która trwa do dziś.

▸ Przeczytaj również: Rihanna kusi w bieliźnie! Zobacz PIKANTNE zdjęcia

W 2013 roku Switch podjął decyzję o opuszczeniu grupy, a do Majora i Diplo dołączyli MC Walshly Fire oraz Jillionaire.  W tym składzie nagrali „Free The Universe”. Major Lazer musieli zmierzyć się z takimi przeciwnikami jak General Rubbish, Blckhead, Spooky Dookie oraz jeszcze więcej zombie. Ostatecznie Major Lazer pokonało adwersarzy i uwolniło świat za pomocą muzyki.

Praca nie była jednak skończona. W 2015 w obliczu kolejnego zagrożenia destrukcją Major Lazer powrócili z „Peace Is The Mission”. Na tym albumie muzycy zaangażowali artystów z calego świata, by zorganizować możliwie jak największą imprezę. Światowy hit „Lean On” z DJ Snake’em i MØ to jeden z najpopularniejszych współczesnych kawałków. „Cold Water” z MØ i Justinem Bieberem niedawno stało się drugim utworem Major Lazer, który przekroczył miliard streamów.

Kontrolę nad Major Lazer sprawuje światowa gwiazda Diplo, jeden z najbardziej rozchwytywanych producentów na świecie, który ma na koncie współpracę m.in. z Madonną, Beyonce, Robyn, M.I.A. i wieloma innymi. Niedawno stworzył projekt country – jako Thomas Wesley. Wydał również deep house’ową EP-kę „Higher Ground” oraz EP-kę „Europa”, na której prezentuje najciekawsze nowe talenty z naszego kontynentu. Diplo zaangażował się również w projekt LSD z Sia i Labirynth oraz Silk City z Markiem Ronsonem. Artysta jest jedną z gwiazd tegorocznej edycji Open’er Festivalu.

▸ Przeczytaj również: Margaret: Szczegóły płyty “Gaja Hornby”. Gościnnie jej ed sheeranpartner Kacezet!

„Can’t Take It From Me” ze Skipem Marleyem to powrót postaci Major Lazer (zaprojektowanej przez Ferry’ego Guowa). Major Lazer odnalazł oświecenie i zrezygnował z fizycznej postaci.

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie