Vane wygrywa Wacken Metal Battle Polska 2019!

Vane wygrywa Wacken Metal Battle Polska 2019!
fot. Michał Kwaśniewski


Vane wygrał eliminacje Wacken Metal Battle Polska, dzięki czemu w sierpniu jedzie do Niemiec reprezentować nasz kraj na konkursie międzynarodowym podczas Wacken Open Air.

Vane został założony przez dwóch przyjaciół – Mateusza Gajdzika i Roberta Zembrzyckiego pod koniec 2016 roku. Zespół gra muzykę z pogranicza groove i melodic death metalu, tekstowo nawiązujący do Złotej Ery Piratów. Debiutancki album Black Vengeance miał swoją premierę 30 listopada 2018 roku.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez pozuje w czerwonym BIKINI! Idea jest szczytna…

11 maja w bydgoskiej Estradzie odbył się jedenasty finał tej imprezy. Spośród zgłoszeń jury wybrało pięć kapel, które zawalczyły o reprezentowanie Polski na światowym finale: Vane, Angrrsth, I Was Born Twice, Lilla Veneda i Over The Under. Poziom tegorocznej edycji był naprawdę wysoki. Nikt do ostatniej chwili nie wiedział kto zdobędzie tytuł zwycięzcy. Wyniki bitwy były wyrównane, ale jednym punktem resztę pokonał krakowski Vane. W głosowaniu brały udział zespoły i ośmiu członków jury.

Kilka dni przed finałem eliminacji zespół Vane zaprezentował klip do swojego najnowszego singla The Ritual. Utwór jest rozwinięciem historii z numeru Spilling Guts, pochodzącego z debiutanckiego albumu Black Vengeance.

▸ Przeczytaj również: Rihanna kusi w bieliźnie! Zobacz PIKANTNE zdjęcia

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie