Barns Courtney jak mieszanka Kings of Leon i MGMT

Poznaj szczegóły drugiego albumu!

Barns Courtney jak mieszanka Kings of Leon i MGMT
fot. Liz Gander

Barns Courtney ogłosił premierę drugiego albumu. Krążek nosi tytuł „404” i ukaże się 6 września. Wydawnictwo promuje singiel „You & I”. Na „404” trafi 10 numerów opisujących uczucia, jakie towarzyszą przechodzeniu w dorosłość.

Barns Courtney zaśpiewa o stracie, frustracjach oraz optymizmie. Fani mogą spodziewać się głębokiego wokalu, który idealnie współgra z rockową energią, jak również łagodniejszymi melodiami.

Nagrania w dużej mierze odbywały się w środku nocy, często w jednym podejściu i improwizowane. Efekt końcowy to surowe i intymne kawałki, na których artysta pozwala słuchaczom zajrzeć do swojej głowy.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez pozuje w czerwonym BIKINI! Idea jest szczytna…

Jak przyznaje sam Barns:

“Album dotyczy egzystencjalnej autentyczności oraz tego, jak z wiekiem tracimy siebie. Błąd 404 pojawia się wtedy, kiedy komputer nie może czegoś znaleźć. Próbuje połączyć się z danym serwerem, ale strona już nie istnieje. Jako dziecko ery cyfrowej poczułem, że to odpowiednie porównanie. Choć w pewnym sensie wraz z dorastaniem wciąż mamy w sobie ślady dawnego życia, to jednak są one często bardzo znikome. Możemy podążać śladami przeszłości, ale często tam nie ma już tego, czego szukaliśmy. To dość bolesne wnioski, które jednocześnie są dla mnie bardzo fascynujące, biorąc pod uwagę, że pierwsze szkice tego albumu powstawały prawie 10 lat temu w sypialni moich znajomych w Yaxley” – mówi Barns Courtney.

„404” to następca wydanego w 2017 debiutu „The Attractions Of Youth”, na który trafily m.in. utwory „Glitter & Gold” czy „Fire”. Barns Courtney miał okazję prezentować album m.in. w programach Conana O’Briena oraz Jamesa Cordena.

Dotychczas Barns Courtney sprzedał ponad 300 tys. płyt, zgromadził ponad 470 mln streamów oraz 45 mln wyświetleń na YouTube. Słynna dziennikarka BBC Radio 1, Annie Mac, określiła jego twórczość „mieszanką Kings of Leon i MGMT”.

Pełen marszowej energii rock & roll, który świetnie balansuje między mrokiem i bardziej pozytywnym przekazem – Rolling Stone
Perełka wprost na listy przebojów – Total Guitar
Niemożliwe zaraźliwe! – Clash

W 2018 roku artysta zagrał w kultowych miejscówkach w Londynie: Heaven, Dingwalls oraz Scala. Barns Courtney w przeszłości występował u boku takich artystów jak The Who, Blur, The Libertines, Ed Sheeran, The Kooks, The Wombats czy Elle King. Jesienią 2019 ruszy w kolejną trasę po Europie i Wielkiej Brytanii.

▸ Przeczytaj również: Rihanna kusi w bieliźnie! Zobacz PIKANTNE zdjęcia

Barns Courtney – „404” – lista utworów:

1. Hollow
2. You & I
3. 1999
4. London Girls
5. Fun Never Ends
6. Boy Like Me
7. The Kids Are Alright
8. Castaway
9. Babylon
10. Cannonball

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie