Zespół Lunatyk to jeden z lepszych, kryjących się w swoich garażach zespołów.

Zespół Lunatyk powstał około półtora roku temu. Został założony przez Mariusza i Bartka, którzy wcześniej grali wspólnie w zespole Blank Space. Do zespołu dołączył także syn Bartka – Wiktor oraz znajomy Mariusza ze szkoły muzycznej – Tomek.

Łączy ich nie tylko miłość do muzyki, ale także podobne upodobania względem gatunku. Chłopcy różnią się od siebie, dzięki czemu pozwala im to mieć szersze spojrzenie nie tylko na muzykę, ale także widzieć świat oczyma osób, do których ta muzyka ma trafiać.

Muzyka zespołu Lunatyk, to szlachetne, rockowe brzmienie, połączone z muzyką alternatywną i delikatnym wpływem muzyki pop.

Teksty, których autorem jest wokalista, posiadają nie tylko przesłanie, ale też są obrazem świata widzianego oczyma zespołu. Kolorytu tekstom dodaje głos i emocje, które Bartek wydobywa z siebie także podczas występów na żywo.

Wszystko to dopełnia talent perkusisty – Wiktora, który sprawia wrażenie człowieka, urodzonego przy perkusji. Jednak czym byłby zespół bez dobrych gitarzystów? Mariusz, skupia się na linii melodycznej, natomiast Tomek jest odpowiedzialny za tworzenie dodatkowych efektów dźwiękowych.

Wszystko to sprawia, że piosenki zespołu Lunatyk przenoszą nas w inny, lepszy wymiar.

ZOBACZ TELEDYSK
LUNATYK – TANIEC POŚRÓD SZKŁA

Zespół tworzą:

Bartek Palka – wokalista, basista, gitarzysta, autor tekstów. Wcześniej związany z zespołami Werset oraz Blank Space. Obecnie, oprócz działalności w Lunatyku, występuje także sam, grając akustycznie covery i własne kompozycje. Na co dzień pracuje w kopalni Janina w Libiążu. Ojciec Wiktora – perkusisty.

Mariusz Lichota – gitarzysta, autor muzyki. Wcześniej związany z zespołem Blank Space. Główny kompozytor w zespole. Tak jak Bartek, pracuje w kopalni Janina w Libiążu.

Tomek Jawor – gitarzysta. Lunatyk jest pierwszym poważniejszym projektem, w którym bierze udział. Maniak gitarowej elektroniki. Od kilku dni magister ekonomii, pracuje w rodzinnej firmie.

Wiktor Palka – perkusista. Najmłodszy i najbardziej energiczny członek zespołu. Uczeń technikum w Libiążu. Miłośnik motorów i posiadacz crossa. Muzyka to całe jego życie. W wolnych chwilach ćwiczy grę na bębnach, aby stawać się coraz lepszym. Syn Bartka – wokalisty.