The Lumineers o fikcyjnej rodzinie Sparks (zapowiedź III)

Dwukrotnie nominowany do Grammy zespół promuje wydawnictwo singlem „Gloria”.

The Lumineers o fikcyjnej rodzinie Sparks
fot. materiały prasowe

The Lumineers prezentują EP-kę „Gloria Sparks” – pierwszy przedsmak albumu „III”, którego premiera zaplanowana jest na 13 września 2019.

The Lumineers: „Gloria Sparks” to część koncept-albumu „III”: krążek przedstawia historię fikcyjnej rodziny Sparks. Każda nuta, sylaba i moment ciszy pomiędzy są naładowane emocjami.

Nowe wydawnictwo grupy jest zdecydowanie bardziej mroczne w porównaniu do poprzednich dokonań. Nie zabrakło na nim chwytliwych melodii, ekspresywnych wokali oraz charakterystycznego akustycznego brzmienia. „III” zabiera w miejsca, w których zespół nigdy wcześniej nie był. 

▸ Przeczytaj również: Maryla Rodowicz i Dawid Kwiatkowski śpiewają „Shallow”. Internauci w SZOKU!

Wszystkie utwory napisali członkowie-założyciele, Wesley Schultz oraz Jeremiah Fraites. Wokalistka i skrzypaczka Lauren Jacobson, którą mogliśmy usłyszeć na dwóch poprzednich albumach, oficjalnie dołączyła do składu The Lumineers. W składzie koncertowym znaleźli się również pianista Stelth Ulvang, basista Byron Isaacs oraz multiinstrumentalista Brandon Miller. 

Debiutancki album The Lumineers z 2012 roku trafił do TOP 10 najpopularniejszych albumów w Wielkiej Brytanii i trzykrotnie pokrył się tam platyną. Album „Cleopatra” z 2016 ma status platyny, trafiła także na szczyt zestawienia najpopularniejszych wydawnictw zarówno w USA, jak i w UK. Zespół ma 4,2 miliarda streamów i może pochwalić się 4,6 mln egzemplarzami sprzedanych albumów na całym świecie.

▸ Przeczytaj również: Rihanna kusi w bieliźnie! Zobacz PIKANTNE zdjęcia

Jeremiah Fraites tak mówi o nadchodzącym albumie: – Kolekcja piosenek, które wypadły pięknie. Czuję, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty.

Posłuchaj singla The Lumineers do piosenki zatytułowanej Gloria:

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie