Znamy finalistów Eliminacji do Pol’and’Rock Festival!

W klubie Stary Maneż w Gdańsku zakończył się właśnie ostatni z koncertów półfinałowych Eliminacji do Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Znamy finalistów Eliminacji do Pol’and’Rock Festival!
Eliminacje do Pol'and'Rock Festival / fot. Grzegorz Adamek

Do zespołów wyłonionych w Poznaniu i Wrocławiu dołączyły Sunsmoke, Hurrockaine i Vane, które 22 czerwca w warszawskiej Progresji zawalczą o możliwość wystąpienia na scenach Pol’and’Rock Festival.

To już 11. edycja Eliminacji do Najpiękniejszego Festiwalu Świata, dających zespołom z całej Polski (choć nie tylko) możliwość zaprezentowania się przed publicznością festiwalu Pol’and’Rock Festival organizowanego przez Fundację WOŚP. Z setek wykonawców, którzy nadeślą swoje płyty, jurorzy wybierają najlepszych, kwalifikując ich do jednego z koncertów półfinałowych. Występ na żywo dla niektórych z nich staje się przepustką do wielkiego finału, a wreszcie występu na Pol’and’Rock Festival.

▸ Przeczytaj również: Maryla Rodowicz i Dawid Kwiatkowski śpiewają „Shallow”. Internauci w SZOKU!

Dziś w Gdańsku odbył się ostatni z koncertów półfinałowych, w trakcie którego wystąpili: Moyra, Sunsmoke, Hurrockaine, Dive, Vane, Echa i BAiKA. Jak zawsze, koncert eliminacyjny okazał się prawdziwie wybuchową mieszanką muzycznych gatunków – publiczność miała okazję posłuchać i głośnego metalowego grania, i różnych odsłon rocka, a wreszcie i odrobiny rapu. Cechą wspólną wszystkich tych występów była niesamowita energia i niezwykły kontakt z widownią.

Tradycyjnie, w trakcie Eliminacji pojawili się również wykonawcy spoza stawki – Agata Karczewska (gość specjalny) oraz Łydka Grubasa (gwiazda wieczoru) – laureaci wcześniejszych edycji Eliminacji.

Występom uczestników Eliminacji przysłuchiwało się jury w składzie:

 • Jurek Owsiak (prezes zarządu WOŚP)
 • Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio)
 • Tomasz “Kasprol” Kasprzyk (dziennikarz muzyczny Antyradia, multiinstrumentalista)
 • Kuba Płucisz (gitarzysta rockowy, założyciel zespołu IRA)
 • Krzysztof Dobies “Milkee” (rzecznik prasowy Pol’and’Rock Festival)

Tuż po godz. 22 poznaliśmy wyniki. Decyzją jury zespół BAiKA otrzymał zaproszenie na Małą Scenę, a Moyra na Scenę Lecha.

Do finału Eliminacji zakwalifikowali się:

 • Sunsmoke
 • Hurrockaine
 • Vane

To właśnie oni dołączyli do wyłonionych wcześniej w Poznaniu i Wrocławiu: Łukasza Drapały & Chevy, Ornette, Karoliny Czarneckiej, Kraków Street Band, Zagi i Przybyła.

Przypominamy jednocześnie, że zgodnie z wcześniejszymi decyzjami jurorów, występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata zagwarantowany mają następujący uczestnicy Eliminacji:

 • Na Scenie Lecha – Gentuza
 • Na Scenie Viva Kultura – Darmozjady
 • Na Małej Scenie – Kwiat Jabłoni

▸ Przeczytaj również: Rihanna kusi w bieliźnie! Zobacz PIKANTNE zdjęcia

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie